הילרי קלינטון: "לא נחכה לאירן לנצח"

מזכירת המדינה האמריקנית משחיזה את ציפורני המערב לקראת המשך השיחות מול אירן. "לא נחכה לאירן לנצח עד שתעמוד בהגבלות שאנו דורשים ממנה על תוכנית הגרעין", אמרה מזכירת המדינה במהלך ביקור בלונדון, "די למילים, הגיע הזמן שהאירנים גם יתחילו לעשות". השיחות של 6 מעצמות המערב עם אירן יתחדשו בשבוע הבא בווינה

מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון, ממשיכה לתקוף את מדיניות הגרעין של אירן.
היום אמרה קלינטון במסיבת עיתונאים שהקהילה הבין-לאומית לא תחכה לנצח עד שאירן תראה נכונות לסגל את תוכנית הגרעין שלה להגבלות שדורש ממנה המערב. "מילים כבר לא מספיקות, אנו דורשים מאירן לנקוט מעשים כדי לעמוד בדרישות שלנו".

שר החוץ הבריטי דיוויד מיליבנד, אותו פגשה קלינטון היום בלונדון, חיזק את דבריה של מזכירת המדינה לאחר שאמר שלאירן יש כרגע הזדמנות טובה יותר מאי פעם לכונן נורמליזציה עם שאר העולם.

הדברים של שני המנהיגים נאמרו היום בפגישה שקיימו כדי לדון בתוצאות הוועידה שנערכה בשוויץ מוקדם יותר החודש. בוועידה נפגשו שש מעצמות מערביות עם מנהיגי הרפובליקה השיעית במטרה לגבש הסכמה על ההגבלות שדרשו המעצמות המערביות להטיל על תוכנית הגרעין של אירן.

הדיונים אמורים להמשך בשבוע הבא בווינה, המעצמות אמורות לדון עם אירן שהציעה שהיא תקנה אורניום מועשר ממדינה אחרת ולא תייצר אותו בעצמה. בסוף החודש, אמורים להגיע פקחים של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית של האו"ם (סבא"א) לביקור ראשון בכור שהתגלה לפני מספר שבועות סמוך לעיר קום.

בניגוד לעמדה התקיפה שנקטו קלינטון ומיליבנד בנושא הגרעין האירני, השניים היו סלחניים למדי כלפי פקיסטן שגם היא מחזיקה בנשק גרעיני. "יש לנו ביטחון מלא במשטר הפקיסטני ובשליטה שלו על המדינה ועל הנשק הגרעיני שהוא מחזיק", אמרה קלינטון במסיבת העיתונאים המשותפת, זאת בעקבות תקיפה שבוצעה בסוף השבוע על ידי מחבלי הטאליבן על אחד ממתקני הגרעין שבמדינה.