פרו: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור בחיפוש אחר ריאת גבר

בדרך כלל מבקשת המשטרה את עזרת הציבור בחיפוש אחר נעדרים. בפרו מחפשת המשטרה ביממה האחרונה אחר פריט לא שגרתי בלשון המעטה: ריאה גנובה. לא, לא מדובר בסחר איברים. הריאה נגנבה מתערוכת "עולמות הגוף" בה יכולים המבקרים לגעת באיברים השונים. אחד המבקרים כנראה אהב את האיבר הפנימי במיוחד - והחליט לקחת אותו

המשטרה בפרו מחפשת אחר ריאה גנובה. נשמע לכם הזוי? אז אפשר להיות רגועים, כי לא מדובר בסחר איברים. הריאה נגנבה ממוזיאון גוף האדם בלימה מתצוגה מיוחדת של התערוכה "עולמות הגוף".

בתערוכה מוצגות גופות אדם ששומרו בתהליך מיוחד, באמצעותו מחליפים את המים בגוף ברקמות ביוליוגיות עם פולימרים. התערוכה הייחודית נודדת ברחבי הגלובוס, והמבקרים יכולים וללמוד על גוף האדם.

בעיני אחד המבקרים הריאה המשומרת כנראה מצאה חן, ולכן הוא החליט לקחת אותה הביתה. מסתבר שהיא אפילו לא הייתה במצב טוב: מדובר בריאה שהייתה שייכת לגבר בשנות ה-40 לחייו והדגימה את הנזק שגורם העישון וזיהום האוויר לריאות. במוזיאון לוקחים את העניין ברצינות ומציעים פרס של 2,000 דולר למחזיר האבידה.

הריאה שנעלמה הייתה ממוקמת באזור בו המבקרים יכולים לגעת בגופות ובמוצגים האחרים. "התערוכה נדדה בכל העולם ומעולם לא קרה דבר כזה", סיפרה סוזן הופקן, מנהלת החברה שמציגה את התערוכה בפרו. "אנחנו מציעים תגמול למי שימצא את הריאה ויחזיר אותה, ואפילו לא נשאל שאלות. לריאה המשומרת אין ערך מסחרי, אבל יהיה יקר מאוד להחליפה".

200 גופות אדם וחלקי איברים

הופקן תיארה את המבוכה שנגרמה לחברה שנאלצה להודיע לבעלים של התערוכה כי הריאה נעלמה בדרך מסתורית. "מנהלי התערוכה הורו לנו לשחזר את המוצג איכשהו", סיפרה.

תערוכת עולמות הגוף היא תערוכה בינלאומית שנודדת ברחבי העולם בה לומדים המבקרים על אנטומיה ובריאות באמצעות צפייה בגופות אמיתיות שעברו שימור. התערוכה הראשונה הוצגה לראשונה ביפן בשנת 1995. מאז היא הוצגה בערים רבות ברחבי העולם, והשנה היא הגיעה גם לישראל למוזיאון המדעטק בחיפה, שם היא מוצגת עד ה-4 בינואר 2010.

התערוכה מציגה למעלה מ-200 גופות אדם, איברים, איברים פנימיים ופרוסות של הגוף, ומאפשרת לצופים גם לראות ולהבין יותר טוב את ההשפעה של עישון, אלכוהוליזם והשמנת יתר על גוף האדם. מיליוני בני אדם כבר ביקרו בתערוכות ברחבי העולם.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק