במיוחד לחג: שיאי גינס בסימן שמחת תורה

לרגל שמחת תורה אספנו עבורכם מקבץ סרטונים של שיאי גינס מצחיקים, מדהימים והזויים במיוחד. מי הצליח לסחוב מטוס בעזרת השיניים, עם כמה נחשים כדאי לעשות אמבטיה ואיפה צויר הציור הארוך ביותר בעולם? כנסו לווידאו ותבלו יפה

בשמחת תורה תצחקו: העולם מייצר כמויות אדירות של שיאים הזויים, מטורפים ומשעשעים, ובמיוחד לחג החלטנו לנסות ולהצחיק אתכם בכמה סרטונים מיוחדים באמת.

לתושבי המזרח התיכון יש גם זמן לדברים אחרים חוץ ממלחמות. רק לפני כשלושה שבועות נשבר שיא גינס מדהים בירושלים בירתנו, בה יוצר הדגל הגדול ביותר בעולם - וגם היקר ביותר בעולם. הדגל, באורך של 287.45 מטרים ורוחב 151 מטרים, יוצר בהשקעה כספית של לא פחות מ-120 אלף דולרים.

בסוריה הצליחו בשנה שעברה לשבור שיא בתחום הקולינריה, עם הקמת מסעדה בדמשק שיכולה להכיל ולהאכיל 6,012 אנשים בו זמנית. אלא שבמלחמה על שולחן האוכל ישראל עדיין מנצחת וממשיכה לייצר שיאים: בשנת 2007 הוכן בארץ סלט החסה הגדול ביותר בעולם, ובשנת 2002 רשת הפיצריות "פיצה מטר" שברה שיא בהרצליה כשהכינה את הפיצה הארוכה ביותר בעולם, באורך 100 מטרים.

47 איש על גלשן אחד

גם מעבר לים יש הישגים לא רעים בכלל. בלוס אנג'לס, למשל, רוכב אופנוע אמיץ במיוחד שבר שיא כשנסע במנהרה הבוערת הארוכה ביותר. בשנת 2007 "איש הנחשים מטקסס" ג'קי ביבי שבר שיא כששהה 45 דקות בתוך אמבטיה עם 87 נחשי פעמונים. למרבה המזל, ביבי לא הוכש כלל.

עוד בארה"ב, בקנזס הפעם, חברו יחד 1,683 גיטריסטים והקימו את להקת הגיטריסטים הגדולה ביותר בעולם. ואיך אפשר בלי התפוח הגדול? גבר בשם ויז פורמן הילך לו ברחובות ניו-יורק בצעדי ריקוד כשלמותניו חישוק 'הולה הופ'. פורמן, שלא הסתפק כנראה בשבירת שיא אחד, עבר לריצה, והפעם - כשהוא מחזיק כף עם ביצה, מקפץ על מקל קפיצים ועושה תוך כדי גם כמה להטוטים מרשימים, וכל זה לאורך קילומטר וחצי.

גם אוסטרליה יצרה בעצמה מספר שיאים מרשימים כשבשנת 2006 במהלך צילומי הסרט "קזינו רויאל" מסדרת ג'יימס בונד, פעלולן התהפך עם מכוניתו שבע פעמים בטייק אחד בלבד. שיא נוסף הושג שם שנה לפני כן כ-47 אנשים גלשו יחדיו, על הגלשן הגדול ביותר בעולם.

שיאי גינס הכי הזויים שיש - חלק ראשון