כדורגלנים מוסלמים בפריז: "לא רוצים לשחק עם הומואים"

קבוצת כדורגל בה משחקים בעיקר מוסלמים, ביטלה את משחקה מול קבוצה באותה הליגה, בה משחקים בעיקר הומוסקסואלים. "זה בניגוד לעקרונות שלנו", הסבירו שחקני הקבוצה. בליגת הכדורגל הזו, כנראה לא עוד לא הפנימו את הביטוי "זה רק ספורט"

מחרימים את "הרגל העליזה" (חדשות 2)

מועדון כדורגל של קהילת ההומוסקסואלים באחד מפרברי פריז, הגיש את מחאתו למנהלי ליגת הכדורגל המקומית. הסיבה: קבוצה מוסלמית בליגה החרימה את המשחק נגד קבוצת הקהילה, והמשחק בוטל.

הקבוצה המוחרמת, 'פריס פוט גיי', הייתה אמורה לשחק מול קבוצה אחרת בליגה - 'בבל', בה משחקים בעיקר שחקני כדורגל מוסלמים. ערב לפני המשחק המיועד, 'בבל' ביטלה אותו.
ב'פריז פוט גיי' סיפרו שהתקבל מכתב מ'בבל', בו נטען שלא יוכלו לכבד את המשחק מאחר והוא "בניגוד לעקרונותיהם".

"מצטערים, אבל בשל השם של קבוצתכם (הרגל העליזה של פריז), ותוך שמירה על עקרונות הקבוצה, שהיא קבוצה של מוסלמים מאמינים, לא נוכל לשחק נגדכם", נכתב במכתב. "אמונותינו חזקות ממשחק כדורגל, מצטערים שהודענו לכם כל כך מאוחר".

גן עדן לכל הגזעים

ב'פריז פוט גיי' טוענים שההחלטה "הומופובית", ואיימו להגיש תביעה "אם ב'בבל' ימשיכו להתנהג כך". נשיא הקבוצה, פסקל ברסט, אומר שקבוצתו היא גן עדן לכל הגזעים ומקבלת גם שחקנים שאינם הומואים. ברסט טען שההחלטה של 'בבל' נוגדת חוקים המגינים על זכויות אדם.

"אנחנו קודם כל אגודת ספורט שמתנגדת להומופוביה בכדורגל, אמר ברסט, והוסיף כי המועדון כולל שחקנים מכל הגוונים, הטרוסקסואלים, שחורים, לבנים ושחקנים מדתות שונות.

באחת מתחנות הרדיו בפריז הודיע נציג של קבוצת 'בבל', כי הקבוצה לא תיסוג מהחלטתה. "לא נשחק עם ההומואים", אמר הנציג. "אנו מצטערים אם מישהו נעלב, אבל כמוסלמי יש לנו את הזכות להחליט שלא לשחק, כי אני לא מסכים עם תפיסת החיים שלהם".