האם עב"מים עקבו אחרי טיל אירני?

בערב יום כיפור עיני העולם כולו היו נשואות לאירן - שם נערך באותה שעה תרגיל צבאי גדול שכלל שיגור טילים. ב"סאן" בטוחים כי וידאו המראה כיצד ענן בשמיים נחתך לשניים, הוא הוכחה כי כלי טייס מעולם אחר עקב אחרי התרגיל בשבע עיניים

זה אולי יישמע לכם (בצדק) קצת הזוי, אבל עיתון "הסאן" הבריטי משוכנע כי עב"מ עקב אחרי שיגורו של טיל במסגרת התרגיל האירני הגדול שהתרחש ביום כיפור.

העיתון מסתמך על בכיר ביטחוני לשעבר שסקר את צילומי הטיל כפי שהופיעו ברשת הטלוויזיה פוקס ניוז. התמונות מתעדות את מעופו של הטיל האירני מסוג שיהאב-3. בעוד עיני העולם כולו כוונו לטיל, ב"סאן" פזלו קצת שמאלה - לעבר מה שנראה כענן בשמיים שנחצה לשניים. ב"סאן" טוענים כי מדובר באובייקט בלתי נראה שהתעופף בשמי אירן.

העיתון הפנה את התמונות לניק פופ, חוקר עב"מים לשעבר ממשרד ההגנה הבריטי. פופ טוען כי מה שחצה את העננים לא נעשה בידיים אנושיות. "תיאוריה אחת היא כי מדובר במזל"ט אמריקני", הסביר פופ ל"סאן". "המזל"טים תמיד נמצאים בשמיים גם כאשר הציבור לא מודע לכך. המהירות והתאוצה של כלי הטייס נראים לי מדהימים. אני לא חושב שלאנושות יש משהו שיכול לבצע תמרונים מסוג זה".