תיעוד מדהים: פילה ממליטה בספארי מול המצלמה

ההמלטה הזו בספארי הפילים באינדונזיה כמעט והסתיימה באסון. צוות המטפלים של ניקי הפילה האסייתית רק רצה לתעד את ההמלטה בפארק, אבל זכה לראות מחזה דרמטי ויוצא דופן. צפו במאבק של ניקי הפילה לחיים - זהירות, התמונות לא קלות לצפייה

המטפלים בפארק הספארי של באלי באינדונזיה הצליחו לקלוט תמונות מרגשות מלידה דרמטית של פילה. על רקע התמונות הנדירות, המטפלים מתארים את המאבק לחיים של גורת פילים בשם ריסקי ואמה ניקי.

"זהו הסיפור על הלידה השלישית של פילה פה בפארק ספארי הפילים", אומר המטפל של האם ניקי, פילה אסייתית בת 30.

בתחילת ספטמבר, צוות המטפלים כבר היה לחוץ למדי. על פי הספירה שלהם עברו יותר מ-22 חודשים מיום ההתעברות, וניקי הייתה צריכה כבר ללדת. אבל רק כשהמצלמות פעלו והתאורה כוונה על הפילה, ניקי התחילה בתהליך הלידה.

בסרטון ניתן לראות כי הפילה רגועה במהלך הלידה. היא כורעת כדי להקל על מכת הנחיתה של הגורה הקטנה על הבטון, שהתמלא בינתיים בנוזלים. רק שתי דקות חלפו מתחילת הלידה - והפילפילונת בחוץ.

תינוקת במשקל 118 ק"ג

אבל אז התחילה הדרמה: בדקות שנדמו כמו נצח, ניקי האם ניסתה להחיות את גורת הפילים. אבל הפילה הקטנה לא נשמה בכוחות עצמה - היא שכבה חסרת חיים על הקרקע. בשלב מסוים התחילה ניקי להילחץ וכאן האינסטינקט הטבעי התחיל לפעול.

הפילה האם בעטה בפילה הגורה ושיפשפה את אפה. רק אחרי דקות ארוכות בהן היא חזרה על מאמצי ההחייאה, הפילה הקטנה התעוררה לפתע לחיים. אל מול המצלמה היא נשמה את נשימתה הראשונה, שלחה מבט מבוהל לחלל סביבה ובתוך זמן קצר, בעידוד מאסיבי של האם העצומה, היא נעמדה על רגליה והחלה לפסוע את צעדיה הראשונים.

בכל התהליך, צוות המטפלים לא התערב ולא התקרב לאם ולגורה. "הם יודעים בדיוק מה הם עושים, הפילים לא צריכים אותנו", אמר אחד המטפלים הגאים של ריסקי, תינוקת במשקל נוצה - של 118 ק"ג .

עוד על חיות ולידות:

לראשונה: פילה המליטה בשידור חי

הפילה אביגיל מתה בעת ההמלטה

סרטון מדהים: לידה במי הים התיכון