שיא עולם חדש: מאה גולשים על גל אחד

גלשי הגלים מדרום אפריקה הצליחו להחזיר השבוע את שיא העולם לידיים שלהם, כאשר 125 גולשי גלים הצליחו לשהות באותו הזמן על גל אחד בתחרות שהתקיימה בחוף הים של קייפטאון. הברזילאים, מחזיקי השיא הקודם, כבר מחכים לגל הגדול הבא - שאולי יחזיר את הרישום בספר השיאים של גינס בחזרה אליהם. כך זה נראה

מארגני אירוע הגלישה הענק שהתקיים השבוע בחוף הים בקייפטאון שבדרום אפריקה, טוענים כי יותר מ-120 גולשים הצליחו לרכב השבוע - בו זמנית - על גל אחד.

דיווחים מאוחרים יותר אמנם הצביעו על כך שמקסימום הרוכבים על הגל הגיע ל-103 גולשים בלבד, אבל גם "הישג צנוע" זה מספיק כדי לשבור את השיא הקודם שנשבר בברזיל - 100 גולשים.

קרב על הגלים: ברזיל נגד דרא"פ

שתי המדינות שמתחרות ביניהן על הישגים בספורט הביזארי הזה הן ברזיל ודרום אפריקה, ושיא העולם מתנדנד בשנים האחרונות בין השתיים. מספר רב של ניסיונות נעשו בתקופה האחרונה כדי לשבור את השיא העולמי, שדורש 5 שניות של גלישה באופן סימולטני.

אחרי שב-2006 שיא העולם שעמד על 44 נשבר והועמד על 73 גולשים, הדרום אפריקאים איבדו אותו לברזיל, שהצליחה להגיע ל-78 גולשים ב-2007 ול-100 בשנה שעברה.

עכשיו מחכים הדרום אפריקאים להכרה רשמית של אנשי ספר השיאים של גינס בהישג שלהם. אחרי שהגולשים שלו ירדו מהגל, אמר מארגן האירוע, דין בוטה: "זה עדיין לא רשמי, אבל שברנו את שיא גינס למקסימום גולשים על גל אחד. השיא נמצא כרגע בידיה של ברזיל עם 100 איש ואנחנו החזרנו אותו לידינו עם 125 גולשים. איזה הישג נפלא".