סין מציגה: כנס התאומים הגדול

בייג'ין מארחת היום את "כנס התאומים הלאומי": זוגות זוגות מכל רחבי המדינה הגיעו לפארק במרכז הבירה הסינית, במקום בו הם לא מרגישים "אשמים" שיש להם יתרון על כל האחרים. במדינה בה כל משפחה יכולה להביא רק ילד אחד לעולם, תאומים זה שמחה - ודרך "לעקוץ" את הממשל

במדינה בה אסור להביא לעולם יותר מילד אחד, ללדת תאומים היא כנראה הדרך הטובה ביותר "לעקוץ" את הממסד. בייג'ין מארחת היום את כינוס התאומים הלאומי: מאות תאומים בכל הגילים ומכל רחבי סין מתרכזים לאירוע שבו אפשר להשוויץ, בלי חשש, באחים ובאחיות.

יאנג דאלי כל כך אוהב את מצבו המשפחתי - שהוא הפך אותו למקצוע. דאלי עורך אתר אינטרנט סיני מיוחד לתאומים. "אם יש לאם תאומים - זה לא מנוגד לחוק, והיא יכולה לקבל את אותן הזכויות שיש לכל משפחה אחרת", אמר דאלי במהלך הכינוס. "לילד יש יתרון, יש לו חברה וזה מצוין להתפתחות שלו. האדם הוא הרי יצור חברותי שצריך לגדול עם אחים".

כל המרבה - הרי זה משובח?

התמונות מהכנס אמנם חמודות למדי, אבל הן מדגישות את מה שבסין יודעים היטב וחוששים ממנו: בענייני ילדים - כל המרבה הרי זה משובח. סונג ביניאנג, אם לתאומים מחבל סצ'ואן, אומרת: "אני חושבת שזה לא משנה אם ההתעברות הייתה טבעית או לא, תאומים תמיד יביאו למשפחות שלהם שמחה ואושר".

"אני אוהבת מאוד את הפעילות כאן, אני רוקדת, שרה, מציירת, קוראת וכותבת ממש כמו שצריך - גם בגיל שבע", אומרת סון לי, אחות בצמד תאומים, בידיעה שיש לה יתרון - לפחות מישהו אחד בסין יכול לקרוא לה "אחותי".