שבוע האופנה: כך נתלבש השנה

הוציאו את הפלטפורמות מהארון, אווררו את השמלות הלבנות והמנופחות. שבוע האופנה העולמי הביא עמו בשורות מפתיעות לעונת אביב-קיץ 2010. בנות ישראל – צפו והשכילו

אירועי שבוע האופנה העולמי לעונות אביב-קיץ 2010, יינעלו בימים הקרובים בתצוגה האחרונה שתתקיים בפריז. התצוגות הקודמות שהחלו בניו יורק, לונדון, ומילאנו הן חלק מפסטיבל שנתי בו מעצבי על מרחבי העולם מציגים את המילה האחרונה באופנה. קאלווין קליין, בורברי, דולצ'ה וגבאנה, ואיב סאן לורן , הם רק חלק מהשמות ברשימה הזוהרת.

האירוע הנוצץ שהחל בניו יורק לפני כשלושה שבועות, היה יריית הפתיחה למפגש האופנה העולמי. הפסטיבל סיפק כותרות צבעוניות על הקולקציות החדשות מבתי היוצר האמריקנים המפורסמים, שעתידים לקבוע לנו כיצד נתלבש בשנה הבאה.

מסתבר שבשנה הקרובה ננעל נעלי פלטפורמה גבוהות, צבעוניות ומחודדות. טומי הילפיגר וקלווין קליין ילבישו אותנו בלבן, וראלף לורן הלך על המוטיב של ג'ינס והרבה כחול. המעצב אוסקר דה לה רנטה דווקא מזכיר לנו שגם השחור הבסיסי, חוזר לשלוט, ובגדול.

לונדון הייתה הבירה הבאה שאירחה את גדולי המעצבים המקומיים. המעצב פול קוסטלו פתח את שבוע האופנה בבירה הבריטית, עם נועזות רבה, כשבישר לבנות הממלכה כי הן עתידות ללבוש שמלות עם כתפיים מחודדות אפילו בצורה מעט מוגזמת, וחצאיות בצורת כדור. בתי האופנה הלונדונים מארי קאטראנזו וארדם ילבישו אותנו בצבעים בוהקים ובהדפסי פרחים. משעמם בטוח לא יהיה.

דולצ'ה וגבאנה מכבדים את יום כיפור

מילאנו אירחה את שבוע האופנה בסוף חודש ספטמבר, והציעה מחווה קטנה דווקא ליהודים. והשנה צמד המעצבים האיטלקים דולצ'ה וגבאנה שהציגו בפסטיבל, כיבדו את עמנו הצנוע בכך שביקשו להקדים את תצוגתם, שנועדה להתקיים במהלך יום כיפור.

לדברי המעצבים הקדמת המופע נועדה כדי לאפשר ללקוחותיהם וחבריהם היהודים להשתתף בתצוגה ולהספיק להגיע לארוחה המפסקת לפני הצום. הביקורת מצד מעצבי העל האחרים כמובן שלא אחרה לבוא, אולם הזוג דולצ'ה וגבאנה עמד איתן מאחורי החלטתו וקיבל גיבוי הערכת תודה מהקהילה היהודית ברומא.

עיר האורות פריז תנעל את הפסטיבל העולמי בשבוע הראשון של אוקטובר בליווי אבק כוכבים. לינדסי לוהן, הילדה הרעה של הוליווד, צפויה לככב ביום ראשון בצהריים כיועצת האומנותית החדשה של בית האופנה הצרפתי המפורסם עמנואל אונגרו.

העבודה החדשה תזכה את לוהן בכותרות שונות לחלוטין ממה שקוראי הצהובונים רגילים לקבל: הפעם לשם שינוי הם לא יעסקו בהתמכרות לסמים, נהיגה מתוך שכרות, הסתבכות עם המשטרה ומערכות יחסים לסביות. "הרבה בנות רוצות להתלבש כמוני", מספרת לוהן, "אני תמיד מייעצת לחברות שלי, וכאן אני עושה את אותו הדבר, נותנת את חוות הדעת שלי".

ביום חמישי הקרוב יינעלו האירועים עד לתצוגה הבאה שתתקיים בעוד כחצי שנה. בנות ישראל היקרות, הציצו במה שלובשים בחו"ל. בזמן הקרוב צו האופנה יגיע למחוזותינו, ומה שבטוח, הרבה כסף ייעלם מכיסנו.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק