הנשיא סרקוזי התקשר למשפחת שליט

יממה לאחר שידור הקלטת, משפחת שליט קיבלה היום תמיכה מנשיא צרפת ניקולא סרקוזי. שליט כידוע נושא גם אזרחות צרפתית וסרקוזי התחייב לעשות כל שביכולתו על מנת להשיב את גלעד במהרה. "מצבו טוב, אבל שאף אחד לא יחשוב שאפשר להירגע במאמץ להשבת גלעד הביתה", אומר חבר המשפחה

שידור אות החיים של גלעד שליט משבי החמאס הביא איתו אנחת רווחה לבית משפחת שליט, אך יחד איתו מתגברת הדאגה שהשלמת העסקה לא נראה באופק הקרוב. היום זכתה משפחת שליט לשיחת טלפון מיוחדת מנשיא צרפת ניקולא סרקוזי.

"הנשיא סרקוזי התקשר כפי שעשה מאז החטיפה מעת לעת", סיפר לחדשות 2 אמיר גור לביא, חבר של משפחת שליט. "הנשיא התעניין בגלעד שהוא כידוע גם אזרח צרפת, שאל לשלום המשפחה, והתחייב לעשות כל שביכולתו כדי לדאוג לשחרורו של גלעד".

לא יכול לתאר את מצבו הנפשי של גלעד

"משפחת שליט הייתה מודאגת וממשיכה להיות מודאגת", ציין גור לביא. "כמובן שאות החיים האותנטי שהתקבל בקלטת הוא צעד חשוב מאוד, אך מדובר בצעד אחד בתהליך שלם שסופו הוא רק בהגעתו של גלעד והמשפחה מודאגת לאור מה שהיא ראתה".

גם לאחר הצפייה של קרובי המשפחה בקלטת, הם לא שקטים. "מי שמכיר את גלעד יודע שלכאורה הוא נראה בסדר, אך הוא חיוור ומצב בריאותו לא מניח את הדעת", אומר גור לביא בצער. "אחנו יכולים להעריך שלאחר כמעט 1,200 ימים בשבי מצבו הנפשי גם לא משהו".

"במובן אחד הקלטת כמובן הרגיעה כי היא מהווה סימן חיים ורואים את גלעד בריא", הוא אומר אך מוסיף: "יחד עם זאת המשפחה ממשיכה להיות מודאגת והיא תעשה כל שביכולתה כדי שאף אחד לא יחשוב שאפשר להירגע במאמץ להשבת גלעד הביתה".

לראות את גלעד - סיקור מיוחד

המומחים לשפת גוף מנתחים את הקלטת

הרופא מנתח את מצבו הבריאותי של שליט

המשפחה צפתה בקלטת - ופרצה בבכי

הש"ג עיכב את העברת קלטת שליט

כך נראה העיתון שגלעד אחד בקלטת

שני חטופים - אותו תאריך בקלטות

רמאללה ועזה: חגיגות שמחה וניצחון

תזכורת: קולו של גלעד מהשב

הווידאופדיה: גלעד שליט

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק