דיווח: אובמה ימשיך לתמוך בעמימות הגרעין של ישראל

העיתון "וושינגטון טיימס" מפרסם כי בעת ביקורו של נתניהו בבית הלבן בחודש מאי אישר אובמה את המשך מדיניות העמימות הגרעינית של ישראל. הנשיא האמריקני, כמו קודמיו, לא ידרוש מירושלים לחתום על האמנה לאי הפצת נשק גרעיני

רואים עין בעין. נתניהו ואובמה (לע"מ)

יומיים בלבד אחרי שהציב נשיא ארה"ב אולטימטום לאירנים ודרש מהם לאפשר כניסת פקחים למתקן שנחשף בקום, מתברר, לכאורה, כי לפחות כלפי ישראל מפגין אובמה יחס סלחני הרבה יותר.

הבוקר מדווח העיתון "וושינגטון טיימס" כי הנשיא האמריקני אישרר הבנה סודית בת ארבעה עשורים בין וושינגטון לירושלים בעניין השמירה על מדיניות העמימות הגרעינית המדינית של ישראל.

על פי הפרסום, המסתמך על עדותם של שלושה בכירים בממשל האמריקני, הבטיח אובמה לרה"מ בנימין נתניהו כי ימלא אחר הסכם מלפני 40 שנה, לפיו תויכל ישראל להחזיק בנשק גרעיני מבלי שתיאלץ לחשוף אותו לפיקוח בינלאומי או לחתום על האמנה לאי הפצת נשק גרעיני. על פי הדיווח הדברים נאמרו במאי האחרון, בעת ביקורו של נתניהו בוושינגטון.

"הבטחתו של אובמה מאשרת למעשה את ההשקפה שארה"ב שותפה למדיניות העמימות של ישראל", אמר לעיתון מומחה הגרעין, אבנר כהן. לדבריו העובדה שנתניהו יקבל אישור כתוב מארה"ב מוכיחה כי לא רק שלא הייתה הבנה משותפת על מה שהסכימו הנשיא ריצ'ארד  ניקסון וגולדה מאיר ב-1969, אלא ש"לא נותרו לכאורה מסמכים כתובים על ההסכם".

בשגרירות ישראל בוושינגטון ובמועצה לביטחון לאומי בבית הלבן סירבו להגיב לידיעה בעיתון.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק