כך יעשה לישראלי ששואל אירני שאלה

השיחות הדרמטיות בין אירן למעצמות ובהן ארצות הברית הסתיימו באופטימיות מדודה. טהרן הסכימה לפיקוח על המתקן שנחשף בקום, אבל לא כולם בטוחים שמדובר בהצהרות אמיתיות. כתב מעריב שניסה לשאול את הנציג האירני שאלה - נתקל בכתף קרה

האירנים אומנם הביעו נכונות להתקרב למערב, אבל בכל הנוגע לישראלים  - נראה כי יש עוד דרך ארוכה עד לכינון יחסים נורמאליים.

במסיבת עיתונאים שקיים נציג אירן, סעיד ג'לילי, עם עמיתיו משש המעצמות הוא ענה לשאלות שהציגו בפניו כלי התקשורת מרחבי העולם. אבל כאשר ניסה נדב אייל מ"מעריב" לשאול את ג'לילי בנוגע להצהרות הנשיא מחמוד אחמדינג'אד על השמדת ישראל, הוא נתקל בתגובה עוינת, ודבריו נקטעו.

מוקדם יותר הסתיימו בז'נבה השיחות הדרמטיות בין אירן למעצמות ובהן ארצות הברית. למרות ההצהרות המילטנטיות של טהרן והמתקן החדש, נראה כי ישנה התחלה של התקדמות בין הצדדים לגבי סוגיית הגרעין.

אירן הסכימה לפעול בשיתוף פעולה מלא ושקיפות לגבי המתקן הסודי שנחשף לפני שבוע סמוך לעיר קום. במקביל הודיעו נציגי המעצמות כי יעשירו אורניום בכמות נמוכה עבור הכור בטהרן לצרכים אזרחיים בלבד.

בסיום השיחות נקבעה פגישה נוספת שאמורה להתקיים כבר בשבועות הקרובים. "אנו מצפים להתקדמות בכמה תחומים", הצהיר באופטימיות חוויאר סולאנה, מתאם מדיניות החוץ של האיחוד האירופי.  

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק