אחמדינג'אד בדרך להתקפל?

לקראת פתיחת השיחות מול נציגי חמש החברות הקבועות במועצת הביטחון וגרמניה בנושא תכנית הגרעין, הודיע נשיא אירן כי ארצו מוכנה לקנות אורניום מועשר מכל מדינה שתסכים למכור לה. אחמדינג'אד מתכוון שהאורניום שיירכש ישמש להפעלת כור קטן שממוקם בטהרן, ולדבריו "אין לנו בעיה לרכוש אורניום ממי שמוכן למכור"

חושש מהביקורת? אחמדינג'אד באו"ם (חדשות 2)

האם שהנשיא האירני מנסה לרכך את עמדתו בנושא הגרעין? לקראת השיחות שייפתחו מחר בשוויץ בין גורמים בכירים ברפובליקה השיעית לבין דיפלומטים מחמש החברות הקבועות במועצת הביטחון בנוסף לגרמניה, אומר הערב אחמדינג'אד כי ארצו תציע לרכוש אורניום מועשר ממדינה אחרת כדי לתפעל את הכור הגרעיני בטהרן, ולא לייצר אותו בעצמה.

"יש לנו צורך להשיג דלק למתקן הגרעיני בטהרן", אמר אחמדינג'אד לסוכנות הידיעות האירנית, "אנחנו צריכים אורניום מועשר בדרגה מסויימת, ואין לנו בעיה לרכוש אותו ממי שמוכן למכור". יש לציין שהכור עליו מדבר אחמדינג'אד נבנה על ידי האמריקנים עוד לפני המהפכה האיסלאמית באירן, לפני 30 שנה.

מחר: השיחות בין 6 המעצמות לאירן

מטרת הדיאלוג של חמש החברות הקבועות במועצת הביטחון של האו"ם בשיתוף גרמניה מול אירן, שייפתח מחר בשוויץ, הוא להביא לפריצת דרך במבוי הסתום שנוצר בין אירן למערב בנושא הגרעין.

בתקופה האחרונה, גם במהלך העצרת הכללית של האו"ם וגם בוועידת 20 המעצמות הגדולות בעולם, הביעו מנהיגים בכירים בעולם - בהם הנשיא אובמה, נשיא צרפת סרקוזי וקנצלרית גרמניה מרקל, תרעומת חריפה על מדיניות הגרעין האירנית, ובעיקר בעקבות הגילוי החדש על כור גרעיני נוסף שפועל בעיר קום.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק