ארה"ב: נער בן 16 הוכה למוות מול המצלמה

תלמידי בית ספר תיכון בשיקגו קבעו "לסגור חשבון" אחרי שעות בית הספר לאחר סכסוך שהתפתח בין חבורות נערים. אך המריבה בין הנערים הפכה במהירות לזירת רצח: נער בן 16 הוכה קשות במקלות ומוטות ברזל ומת מפצעיו. צלם חובבן שעבר במקום תיעוד את האירוע המצמרר

תלמידי בית ספר התיכון 'פנגר' בשיקגו קיבלו שיעור קשה במיוחד בסוף השבוע האחרון. במהלך סכסוך בין תלמידים שהחל בשטח בית הספר וגלש לשעות אחר הצהריים, נרצח נער בן 16 לאחר שחטף מכות אכזריות מחבריו לספסל הלימודים.

הפרשה החמורה החלה כאשר שתי חבורות רחוב, בהן חברים תלמידים בגילאי 13 עד 18, הסתכסכו ביניהן מסיבה שעדיין איננה ברורה. הנערים החליטו שיש רק דרך אחת ליישב את הסכסוך - מכות. הם שלפו מקלות ומוטות ברזל והתקוטטו במשך שעה ארוכה, שבסופה נפצע אנושות אחד הנערים, שאחר כך מת מפצעיו.

האירוע המחריד צולם על ידי אזרח מזועזע שעבר בקרבת מקום. אתרי האינטרנט והעיתונים המקומיים מספרים כי הנערים תיכננו וקבעו מראש להיפגש במרחק של שלושה רחובות מבית הספר כדי "לסגור חשבון". אלא שהמחיר של אותה קטטה היה גבוה יותר ממה שתיארו: שלושה תלמידים פונו לבית החולים לאחר האירוע, ותלמיד נוסף מת מפצעיו, כאמור, לאחר שספג חבלות קשות בכל חלקי גופו.

המשטרה פתחה בחקירה נמרצת בין כתלי בית הספר ובשכונה בה מתגוררים הנערים. השוטרים לא מצאו כלי נשק, זאת מכיוון שהקרב התנהל ככל הנראה רק בעזרת אגרופים, מוטות ומקלות.

היה מאוחר מדי להציל את חייו של הנער

ההרוג, נער בשם דריון אלברט, ספג חבטה עזה ממקל בראשו, נחת מעוצמת המכה על הכביש, ואחר כך ספג חבטות נוספות מחבורת הנערים. בצילום הווידאו ניתן לראות אנשים שמנסים להציל את הנער הפצוע, אבל זה כבר היה מאוחר מדי.

המשטרה עושה שימוש בתיעוד המצמרר כדי לנסות למצוא את האחראים למותו של אלברט, אך הסרט הזה מדאיג לא רק את ההורים בשיקגו אלא גם את נציגי העירייה, ששואפת לארח את משחקי האולימפיאדה בעיר.

שיקגו יצאה בקמפיין מיוחד לאירוח אירוע הספורט העולמי בשנת 2016, אפילו הנשיא אובמה התגייס למאמצים. אך סרטי וידאו כאלה משכונותיה של העיר לא בדיוק יעודדו את המארגנים מהוועד האולימפי לבחור ב"עיר הרוחות" כאתר האולימפי הבא.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק