מדוע השוטר היכה באלימות חף מפשע?

שוטרים נאלצים לא פעם לנקוט באלימות במהלך תפקידם, אבל השוטר הזה חצה את כל גבול. מצלמת אבטחה תיעדה שוטר אמריקני תוקף ללא סיבה אדם הלוקה בנפשו בחניון מכוניות בניו ג'רזי. התמונות הקשות מעוררות סערה גדולה ברחבי ארצות הברית כולה. כתב אישום חמור הוגש נגד השוטר והוא הושעה מתפקידו

ארצות הברית שוב נחשפת לאלימות קשה של שוטרים נגד אזרחים. לאחרונה נחשף תיעוד מצמרר, בו צולם שוטר שבחר מסיבה לא ברורה להתעלל באדם בעל נכות. המדינה החליטה לא לרחם על השוטר המתעלל, ובימים האחרונים הוגש נגדו כתב אישום באשמת תקיפה.

השוטר ג'וזף ראיוס צולם במצלמות אבטחה כשהוא מכה אדם הלוקה בנפשו ללא כל צורך. להגנתו טען השוטר כי הפעלת הכוח נגד הקורבן הייתה הכרחית, אך כנראה שלא הצליח לשכנע בכך את השופטים. סרט הווידאו שהוצג בבית המשפט לא הותיר ספק, ולמדינה לא נותרה ברירה אלא לפתוח בהליכים פליליים נגד השוטר.

לא מבין למה הוכה

מקרה האלימות הקשה התרחש בזמן שהשוטר עצר את רוני הולווי, מול מסעדת מזון מהיר בעיר פסאיק בניו ג'רזי, בחודש יוני האחרון. השוטרים חשדו שהולווי מחזיק מתחת לחולצתו נשק והחלו לתשאל אותו מחלון ניידת המשטרה.

הולווי, הסובל מסכיזופרניה, מוכר כבעל לקות נפשית אך הוא אינו מזיק לסביבתו. "החשוד" לא הבין את השוטרים שביקשו לתחקר אותו, וכנראה מכיוון שענה להם תשובות מוזרות, איבדו השוטרים את סבלנותם. רגעים ספורים אחר כך יצאו לובשי המדים מהניידת והחלו להכות את האיש האומלל.

הולווי ספג מכות בכל חלקי גופו ונאלץ לקבל טיפול רפואי בבית החולים. כתוצאה מהתקיפה האלימה, הוא סובל ממספר שברים בגפיו ובפניו. עורך דינו של הולווי אמר כי מרשו לא מבין אפילו עכשיו במה הוא פשע ומדוע הוא הותקף.

ג'וזף ראיוס והשוטר שסייר עימו הושעו באופן מיידי מכל פעילות משטרתית. במשטרת ניו ג'רזי שוקלים עכשיו אף להדיח את ראיוס לצמיתות משורות המשטרה בעקבות המעשה התוקפני ותיעודו המביך.