הכירו את התושבת הכי קשישה בבריטניה

הצבה החביבה, זכתה לשם הגברי טומי לאחר שנרכשה בשוק בשנת 1909, ובעליה חשבו שמדובר בזכר. היא בקעה מביצתה כאשר המלכה ויקטוריה עדיין שלטה על האימפריה והיום היא נחשבת ליצור החי המבוגר ביותר במדינה. האדם המבוגר ביותר באנגליה, צעיר מהצבה בשנה אחת בלבד

הצבה טומי (אתר Newslite)

מתברר שהתושב המבוגר ביותר בבריטניה הוא דווקא - צב, או יותר נכון לומר צבה. גילו של בעל השריון שזכה לשם טומי מוערך בלא פחות מ-110 שנה. הצב החביב בקע מביצתו כאשר המלכה ויקטוריה עדיין שלטה על האימפריה, והוא מבוגר שנה אחת יותר מהבן אדם הכי מבוגר במדינה.

למרות שמו הגברי, מתברר שהתושב הבריטי הוותיק הוא בכלל נקבה שקיבלה את שמה לאחר שהקונה שרכש אותה בשוק בשנת 1909 חשב שמדובר בזכר.

טומי נמצאה בעקבות פרויקט גדול של חובבי זוחלים שיצאו למצוא את הצב הכי מבוגר במדינה. "למרות שרבים יצרו איתנו קשר וסיפרו לנו על צבים בגיל של יותר מ-50 שנה, טומי הוא היחידי שעבר את גיל מאה השנים", סיפר דיוויד אלדרסון מהעמותה לשימור הזוחלים.

בעלת הצב שילה פלוריס, מספרת כי אמה קנתה את הצבה לפני 50 שנה מאדם שקנה אותה 50 שנה קודם לכן. "גילינו שהיא אישה רק לאחר שהיא הטילה ביצים". סיפרה פלוריס. "החלטנו להשאיר בכל זאת את שמה". למרות היותה צבה, מעידה פלוריס ש"היא תמיד הייתה חלק מהמשפחה".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק