מומחה לעצמות: הגולגולת ששויכה להיטלר היא של אישה

האם פרשת מותו של צורר היהודים אדולף היטלר נפתחת מחדש? בדיקות ד.נ.א שנעשו בגולגולת שנקבעה כשייכת להיטלר, קובעות כי מדובר בכלל בשרידים של אשה מתחת לגיל 40. היסטוריונים רבים בכלל טוענים כי היטלר לא התאבד בברלין, וכי המטה הצבאי העליון בכלל ערך תכניות למעבר לדרום אמריקה

הגולגולת ששויכה להיטלר (סקיי ניוז)

הגרסה שכמעט התקבלה כעובדה מספרת את הסיפור הבא: ב-30 לאפריל 1945, זמן קצר לפני שברלין נכבשה, התאבד הצורר הנאצי אדולף היטלר ביריית כדור שפילחה את ראשו. תגלית מדעית חדשה מערערת את יסודותיו של הסיפור. מי יודע? אולי היטלר עוד חי איפשהו בעולם.

הגילוי שמסעיר את ההיסטוריונים נוגע לגולגולת ששויכה עד עתה לצורר היהודים האכזר. מדען אמריקני שחקר לעומק את הגולגולת קובע חד משמעית: זוהי לא הגולגולת של היטלר. לדברי המדען - הארכיאולוג והמומחה לעצמות האמריקני ניק בלאטוני - הגולגולת שייכת לאישה מתחת לגיל 40. את הקביעה הזו הוא מסר לאחר בדיקות ד.נ.א מעמיקות שהוא ביצע בה.

הגולגולת נמצאה על ידי חיילי ברית המועצות בשנת 1945 בתוך שרידים מפויחים מחוץ לבונקר של הדיקטטור הנאצי. הרוסים אמרו אז, כי התגלית הזו מחזקת את הטענה כי אכן היטלר ירה בעצמו, ואחר כך הורה לשרוף את גופתו ואת גופתה של חברתו (איתה התחחתן זמן קצר לפני מותו) אווה בראון.

בלאטוני סבור כי הגולגולת גם לא שייכת לבראון. השערה זו נובעת מכך שעובדות רבות קובעות כי אווה התאבדה לאחר שבלעה כדור ציאניד. על הגולגולת שנמצאה, יש חור גודל שנפער מקליע של אקדח.

התגלית הזו מזכירה, כי לאורך השנים טענו היסטוריונים רבים כי היטלר כלל לא מת בברלין, כפי שספרי ההיסטוריה כותבים. "אין שום עובדות קונקרטיות לכך שהיטלר מת בבונקר בברלין", טוען ההיסטוריון ג'רארד ויליאמס. "המטה הצבאי העליון עבד על תכניות עוד בשנת 1943 להקים מטה של הרייך בדרום אמריקה, במידה והצבא הגרמני יובס. קצינים רבים אכן עזבו את מולדתם ועברו לדרום אמריקה".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק