סקר בארה"ב: 1 מתוך 5 נהגים מסמס במהלך הנהיגה

ההתמכרות הסלולרית לא מאפיינת רק את ישראל. הנהגים שהשתתפו בסקר הודו כי הם משתמשים בנייד - למרות שהם יודעים כי זה מסוכן. קשה להאמין, אבל בארה"ב עדיין קיימות מדינות רבות בהן השימוש בסלולר במהלך הנהיגה מותר על פי חוק

מגפה עולמית? כמעט אחד מכל חמישה נהגים אמריקנים מודה כי הוא קורא או כותב הודעות טקסט בטלפון הסלולרי בזמן נהיגה. ואם זה לא מספיק, המשתתפים בסקר הודו כי הם עושים שימוש בטלפון הנייד למרות שהם יודעים כי זה מסוכן ואסור.

ארגון הרכב האמריקני ערך את הסקר כדי לנסות ולשפוך אור על המגמה המסוכנת התוקפת את כבישי המדינה. בסקר לקחו חלק 2,500 משיבים תושבי ארצות הברית, בעלי רישיון נהיגה מגיל 16.

תוצאות המדגם כלל לא היו מפתיעות. למרות שכמעט כל הנהגים חושבים ששימוש בסלולר במהלך נסיעה אסור ומסוכן, 18% התוודו שהם שלחו הודעת טקסט בזמן נהיגה במהלך החודש האחרון.

לא בכל המדינות אסור

למרות הנתונים המדאיגים, במשרד התחבורה האמריקני מספרים כי לא קיים מידע רב אודות הרגלי השימוש של הנהגים במדינה בטלפונים במהלך נסיעה. הלחץ כלפי המוסדות הציבוריים הולך וגובר לאכוף את נושא השימוש בסלולר בזמן נהיגה בצורה חריפה הרבה יותר.

בסקר נוסף שנערך, עולה כי 93% מהנהגים מתוך קבוצה של אלף נשאלים, טענו כי הם תומכים בחקיקת חוק ארצי שיאסור לחלוטין על שימוש בנייד במהלך הנהיגה. קשה להאמין, אבל בארצות הברית ישנן עדיין מדינות אשר שימוש בסלולרי בכביש הוא חוקי ומותר.