ארה"ב: האישה בהיריון נכנסה להיריון

כמו כל אם הרה, גם ג'וליה הלכה לבדיקת אולטרה סאונד, לבדוק שהכל בסדר, ושהעובר בן שמונה השבועות בריא ושלם. תוצאות הבדיקה חשפו את הבלתי ייאמן: ברחמה מתגורר לו בכיף עובר נוסף, מפותח יותר ובוגר יותר בשבועיים וחצי מאחיו. "היינו פשוט בשוק", משחזרים ההורים העתידיים

כשהגיעו בני הזוג טוד וג'וליה גרובנברג מארצות הברית לבדיקת האולטרה סאונד, הם קיוו לשמוע שהעובר בן שמונה השבועות בריא. הבדיקות גילו לג'וליה שני דברים: הדבר הראשון - שהעובר במצב בריאותי מעולה. הדבר השני - שברחמה יש תינוק נוסף, מפותח יותר, בן 10 וחצי שבועות.

"כשהרופאה אמרה לי ש'לתינוק השני יש קצב בריא', פשוט התפקעתי מצחוק", שחזרה ג'וליה. "היינו פשוט בשוק", סיפר גם טוד. "אחר כך נזכרנו שבאמת היו לג'וליה מיגרנות ובחילה בזמן בו היה אמור להיווצר התינוק הראשון".

על אף ההפתעה, מה שהיה חשוב לבני הזוג לשמוע הוא - כי הכל בסדר. "אנחנו מרגישים שבורכנו", סיפרה ג'וליה בהתרגשות, "למרות המקרה הנדיר, שני התינוקות בריאים לחלוטין".

ואיך קרה הפלא? מתברר שעל אף שמדובר במקרה נדיר, הוא לא בלתי אפשרי. "זה נדיר, כי כאשר אישה נכנסת להריון", הסביר הרופא המיילד פטריק אובריאן, "ההורמונים בגוף האישה משתנים בצורה דרטית. שינויים שגורמים להפסקת תהליך הביוץ. יש כמה גורמים שיכולים לגרום לכך, ואחרי הלידה ניתן יהיה ככל הנראה לקבוע מה הביא לתופעה יוצאת הדופן".

על אף פערי הגילאים בין העוברים, הם יצאו מרחם אימם יחדיו בלידה טבעית או קיסרית בעוד כשלושה חודשים. בצורה אירונית, בגלל מיקומו ברחם, דווקא העובר הקטן יותר הוא שצא ראשון לאוויר העולם.

אמריקנית נשאה בטעות ברחמה עובר של אישה אחרת

התינוק האינדונזי הענק ממשיך למשוך תשובת לב