אכבר של תינוק

תינוק אינדונזי נולד במשקל 8.7 ק"ג וגרם לרבים מתושבי האזור לעזוב הכל ולהגיע לבית החולים האזורי רק כדי להציץ לשנייה ולראות את הפלא. למרבה האכזבה המשקל העצום בו נולד הביא אותו רק למקום השלישי בהיסטוריה בקטגוריה זו

פשוט ענק, התינוק האינדונזי. (AP)

צופים רבים הגיעו היום לבית החולים בעיר קיסאראן שבאינדונזיה כדי לצפות בתינוק השמן ביותר שנולד במדינה אי פעם. ההורים שלו לא איכזבו וקראו לו אכבר, משמעות המילה בתרגום חופשי, ענק.

אכבר נולד בניתוח קיסרי שארך כ-40 דקות במשקל של 8.7 ק"ג, והד"ר שיילד אותו לא הפתיע כאשר ציין שהיה זה ניתוח מאוד מסובך. "אני שמח שהתינוק נולד בריא", ציין האב המאושר, "כולי תקווה שאצליח להרשות לעצמי להאכיל את הילד מכיוון שהוא צריך הרבה יותר חלב מתינוק רגיל".

הצופים הרבים הגיעו לבית החולים דחפו אחד את השני רק בשביל להציץ לרגע בתינוק הלא שגרתי הזה, שמתנשא לגובה של 62 ס"מ. "זה מדהים", אמרה אם לתינוק מכפר סמוך והוסיפה "התינוק נראה טוב והוא מאוד חמוד".

הרופאים מסבירים שהמימדים החריגים של התינוק נובעים מהעובדה שאמו היא חולת סוכרת וצרכה סוכרים רבים בזמן ההריון. זהו תינוקם השלישי של בני הזוג, ושני התינוקות הקודמים נולדו גם הם במשקלים מעט כבדים מהממוצע. המשקל הכבד של אכבר לא הצליח להביא אותו לספר השיאים של גינס אלא רק למקום השלישי המכובד.