נציגי ישראל בזירת ההתרסקות: "משימה מורכבת"

שבוע לאחר התרסקות מטוס חברת "ג'רמן ווינגס" ומאמצי זיהוי הגופות נמשכים. לפנות בוקר הגיעו לזירה גם אנשי זק"א שיסייעו לצוותים הבינלאומיים: "נעזור בזיהוי שרידי הישראלי". ראש הצוות הצרפתי: "המשימה תיקח זמן רב"

שבוע בדיוק חלף מאז התרסקות מטוס "ג'רמן ווינגס" באלפים הצרפתיים שבה נספו 150 נוסעים ואשי צוות - והחיפושים אחר שרידי הקורבנות נמשכים ביתר שאת, כשמחצית מהם כבר זוהו. למקום הגיעה גם משלחת של זק"א כדי לסייע במאמצי זיהוי גופתו של ההרוג הישראלי אייל באום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"משלחת זק"א כאן בהרי האלפים בצרפת במשימה מורכבת לאיתור שרידיו של אייל באום ביחד עם כל שאר הנספים", אמר הנציג הישראלי בזירת ההתרסקות. "אנחנו פה בחפ"ק הקדמי, מחכים לאישור כדי להיכנס אל תוךך הזירה". הוא הוסיף כי מזג האוויר קר מאוד וכי הצוות "מקווה בשעות הקרובות לתת מענה והערכה ראשונית על מה שקורה בזירת האסון".

"סבל מנטיות אובדניות". לוביץ

צוותים בזירה (רויטרס)

פרנסואה דאוס, ראש צוות הזיהוי הפלילי שנשלח מטעם צרפת, אמר: "הזיהוי ייקח זמן רב כי יש כמות עצומה של בדיקות שצריך לערוך". לדבריו, "לוקח זמן להביא את התיקים עם נתוני הקורבנות שקדמו למוות וגם משפחותיהם צריכים לתת דגימות על מנת שנוכל להשוות את ה-DNA".

מותו של באום, בן 39 מהוד השרון שהתגורר באירופה, נודע לאחר בדיקה שנעשה בעקבות פניית משפחתו למשרד החוץ זמן קצר אחרי ההתרסקות. לדברי קרוביו, יקירם רכש כרטיס לטיסה שהמריאה מברצלונה לדיסלדורף במסגרת עבודתו. שעות ספורות לאחר מכן התממש חששם עם קבלת המרה שבבשורות.

"ג'רמן ווינגס" (רויטרס)

התביעה בדיסלדורף: "טייס המשנה סבל מנטיות אובדניות"

בתוך כך, פורסם אתמול כי טייס המשנה אנדראס לוביץ (27), שריסק את מטוס האייר-באס A320 ובו 149 הנוסעים ואנשי צוות, טופל בעבר בשל נטיות אובדניות - כך הודיע התובע בדיסלדורף שבגרמניה.

התובע ציין כי "טייס המשנה עבר טיפול פסיכותרפי בשל הנטיות האובדניות לפני מספר שנים - לפני שקיבל את רישיון הטיס". יחד עם זאת, התובע הדגיש כי לוביץ לא הראה סימנים של התנהגות אובדנית בתקופה שאחרי קבלת רישיון הטיס. "הוא לא הראה סימנים ולא אדם תוקפני", נמסר מהתביעה.