לא נגענו: אלוף העולם בסקטים הוא ילד בן 9

ילד הודי בן 9 שבר את שיא העולם בלימבו. עד כאן זה אולי נשמע הגיוני, אבל אם תצפו בווידאו תוכלו לראות שאת הלימבו הזה, הוא עושה על גלגיליות, מכוסה עיניים ועובר מתחת למכוניות בגובה של 20 ס"מ. צפו ב"לימבו גלגיליות" - ענף הספורט שמשגע את הודו. בקרוב ספורט אולימפי?

רוהאן אג'יטט קוקאן, ילד הודי בן 9 בלבד, נוהג להתגלגל מתחת למכוניות בספורט לא שגרתי שסוחף ילדים רבים בהודו ונקרא "לימבו גלגיליות". החידוש המהפכני אותו הביא הילד המוכשר לספורט המוזר הזה - הוא עובר מתחת למכוניות כאשר עיניו מכוסות לחלוטין.

המאמצים הרבים והאומץ אותו הוא מפגין קיבל הכרה רשמית מהאקדמיה לשיאי עולם והוא מועמד להיכנס לספר השיאים של גינס. קוקאן הגמיש, תלמיד כיתה ג' בבלגאום שבדרום הודו, התחיל לעסוק בענף הספורט הזה בגיל שנתיים וחצי והוא מתאמן כארבע שעות ביום. "אני עברתי מתחת לשלוש מכוניות כשעיניי מכוסות, זה נחמד, אבל בעתיד אני רוצה לעבור עוד", הוא אומר.

"ראיתי מחליק בזירת החלקה ביישוב שלנו שהייתי קטן, ביקשתי מאבי שיקנה לי זוג גלגיליות והלכתי ללמוד להחליק באופן מקצועי", הוסיף המחליק הצעיר.

המורה שלו להחלקה סיכם: "אני מאמן יותר מ-200 מחליקים, אבל גמישות כמו של רוהאן לא ראיתי מימיי, אני חושב שהכישרון שלו והגמישות שלו הן מתנה מאלוהים".