קלינטון מלשין: ילצין השתכר הרבה בביקור רשמי בארה"ב

נשיא ארה"ב לשעבר סיפר אודות התנהגותו המביכה של נשיא רוסיה בעת ביקור רשמי בארה"ב בשנת 1995. לדברי קלינטון, ילצין השיכור יצא לרחוב כשהוא מנסה לעצור מונית - בתחתוניו. אנשי הביטחון שהחזירו אותו לאחוזת האירוח בבית הלבן נתקלו בנשיא המבושם שוב למחרת

שנת 1995 - ילצין השתכר וכמעט גרם לתקרית בינלאומית (חדשות 2)

המעצמה הסובייטית במערומיה: נשיא רוסיה לשעבר בוריס ילצין, שכבר מזמן לא בין החיים, שתה לשוכרה בעת ביקור רשמי בארה"ב עד שנצפה מחוץ לבית הלבן מנסה לתפוס מונית כשהוא ערום, לבוש בתחתונים בלבד. מה עבר בראשו של הנשיא הרוסי המנוח בזמנו? היה לו חשק לאכול פיצה.

הסיפור המביך, שכמעט גרם לתקרית בין שתי המעצמות ומפורסם היום בעיתון 'הסאן' הבריטי, נחשף במהלך ראיונות שהעניק נשיא ארה"ב לשעבר ביל קינטון, ואוגדו לספר בשם "הקלטות של קלינטון: היסטוריית מאבקו של הנשיא מר קלינטון - ששרד את ההוראה להדיחו בעקבות הרומן עם מוניקה לוינסקי ב-1998".

תקרית מביכה נוספת

קלינטון פירט על מנהגיו המביכים של ילצין וסיפר כי בעת ששהה בביקור באחוזת האירוח של הבית הלבן ב-1995 הבחינו בו אנשי השירות החשאי עומד בשדרת פנסלבניה בבירה וושינגטון - כשעל גופו תחתונים בלבד. כשניגשו אליו אנשי הביטחון, גמגם לעברם הנשיא המבולבל כי הוא חושק בפיצה.

אירועיו המביכים של ילצין לא הסתיימו בזאת, וכבר למחרת הוא נצפה מסתובב שוב שיכור סמוך למרתף של אחוזת האירוח בה שהה. גם בפעם הזו אנשי השירות החשאי משתי המדינות, ארה"ב ורוסיה, הגיעו וטיפלו בו.

בוריס ילצין מת לפני שנתיים בגיל 76. הוא כיהן כתשע שנים בקרמלין לאחר שנבחר למנהיג הדמוקרטי הראשון בשנת 1991.