אובמה ללטרמן: הייתי שחור עוד לפני הבחירות

רגע לפני הפסגה הרשמים עם נתניהו ואבו-מאזן, השתחרר אובמה בריאיון משעשע בתכנית של דיוויד לטרמן. "אחד הדברים הקבועים בפוליטיקה היא שאנשים צועקים עליך", אמר בנוגע לביקורת נגדו

רגע לפני שהוא פוגש את ראש הממשלה שלנו ואת יו"ר הרשות הפלסטינית, קפץ הלילה נשיא ארה"ב ברק אובמה לאולפן של דייויד לטרמן לראיון קליל.

המראיין התעניין במיוחד בצבע עורו של הנשיא השחור הראשון של ארה"ב. "ממתי אתה שחור?", שאל אותו. "אני חושב שזה חשוב להבין שהייתי שחור עוד לפני הבחירות", אמר אובמה בחיוך. "העם האמריקני נתן לי את הכבוד הבלתי רגיל, וזה אומר לך איפה בדיוק עומדת המדינה הזו".

אובמה התייחס גם לביקורת נגדו, כולל מצד אזרחים שפוגשים אותו וקוראים לו "שקרן". "בכל פעם שנשיא מנסה לבצע שינויים משמעותיים, במיוחד בזמנים בהם הכלכלה בהאטה, אז חלק מהאוכלוסייה מתרגז", ניסה הנשיא לתת פרשנות.

"זה קרה לרוזוולט - כינו אותו סוציאליסט וקומוניסט, זה קרה לקנדי - כל מיני שמות הוטחו כלפיו, ורונלד רייגן שנכנס לתפקיד ושינה את הכיוון - אנשים חשבו שהוא מפיל את האומה", הוסיף. "זה לא יוצא דופן. אחד הדברים הקבועים בפוליטיקה היא שאנשים צועקים עליך".

אובמה לא מתרגש מהביקורת. "הרוב המוחלט של האוכלוסייה, רפובליקנים ודמוקרטים, רוצים לראות משהו הגיוני", אמר. "הם רוצים לראות יושרה וכנות בוושינגטון. אני חושב שהם דוחים את הצעקות והצרחות. הם מצפים ליותר מהנבחרים שלהם". 

הווידאופדיה: ברק אובמה