"איש האלמוג" מחלים

לאורך שנים כינו את לין טינזוהאן מסין "איש האלמוג" בשל מחלת עור נדירה שגרמה לגופו להתכסות בקליפה. טינזוהאן, שמגיל 13 סובל מהמחלה הנדירה, הסתגר בביתו לאחר שסבל מהשפלות וגינויים של הסביבה. עם הזמן הקליפה כיסתה את רוב גופו והקשתה עליו לזוז. כעת לאחר שנה של טיפולים הוא חוזר להיות אדם רגיל

"איש האלמוג" בבית החולים (טלגרף)

לראות ולא להאמין: גבר מסין חלה במחלת עור נדירה שכיסתה את גופו בקליפה קשה וכהה הנראית כמו אלמוגים. לאחר שנים בהן היה לבדיחת העיר והסתגר בביתו, קיבל "איש האלמוג" טיפול רפואי ייחודי שהציל את חייו, וכעת הוא נראה בריא לחלוטין.

לין טינזוהאן בן 38 מדרום סין זיהה לראשונה את המחלה המשונה כשהיה בן 13 בלבד. "הופיעו לי מספר בליטות קשות על הגוף, אז השתמשתי באנטיביוטיקה וקרמים שונים, אך המצב כלל לא השתפר", מספר לין.

למעשה, ככל שעבר הזמן, מצבו של טינזוהאן רק הלך והחמיר. "הקליפה הכהה גדלה וגדלה, ובמהרה כיסתה לי את הידיים, הרגליים והגב", הוא משחזר. לדבריו, הרגע המפחיד ביותר היה כשקליפת האלמוגים החלה לכסות את ראשו.

הסתגר בביתו למשך שנים

טינזוהאן מספר כי אט אט הרגיש שגופו הופך לאבן. בעקבות הפחד והתגובות מאנשים ברחוב, החליט להתבודד לגמרי ולהתנתק מהסביבה החיצונית. הוא נסגר בבית משפחתו וסירב להתראות עם חבריו ושכניו שהתחילו לכנותו "ילד האלמוג" בשל הקליפה שכיסתה את גופו.

ככל שעבר הזמן, החל ציפוי האלמוגים על גופו של טינזוהאן להתקשות, והוא לא היה מסוגל לכופף את ידיו ורגליו. "במקרים בהם הייתי חייב לצאת החוצה הייתי עוטף את עצמי בשמיכות, מכיוון שאנשים היו צורחים מבהלה כשראו אותי", אמר.

כעת טינזוהאן מחלים ממחלתו הנדירה הודות למספר רופאים ממרפאת עור מיוחדת שחקרה את מצבו. סגן מנהל בית החולים בו טופל, ד"ר ליאו ינגהוג, סיפר כי גופו של טינזוהאן התכסה בקליפה חומה הנראית כמו עלים יבשים. "המצב הקשה של המחלה, והעובדה כי החזיקה זמן כה רב, פשוט הדהימה אותנו", סיפר הרופא.

בתום שנה של טיפולים וניתוחים, טינזוהאן כמעט החלים לגמרי מהמחלה. העדות היחידה לקליפה שפעם כיסתה את גופו היא צבע מעט שונה על עור גופו. לדברי הרופאים, טינזוהאן יצטרך רק עוד מספר טיפולים קטן להחלמה מלאה, וההתקדמות שעשה עד כה היא טובה מאוד.