שיא גינס מטורף: 17 איש הציתו את עצמם בו זמנית - ונשארו בחיים

מתי בפעם האחרונה ראיתם 17 אנשים שהבעירו את עצמם בכוונה מכף רגל ועד ראש? נשמע הזוי? קבוצה מאוהיו בראשות הפעלולן הידוע טד באצ'לר החליטה לשבור שיא גינס לאחר שחברי הקבוצה הציתו את עצמם ונשארו בוערים במשך יותר מ-43 שניות. חברי הקבוצה שברו את השיא ואף יצאו ללא פגע. אל תנסו את זה בבית

אנשים בוערים באוהיו. זה אמיתי (AP)

 17 אנשים באוהיו החליטו לנסות ולשבור שיא גינס בדרך לא שגרתית במיוחד: כל חברי הקבוצה הציתו את עצמם בו זמנית בנוכחות אנשי ספר גינס - ויצאו ללא פגע. חברי הקבוצה שהובלה על ידי הפעלולן הנודע טד באצ'לר, הצליחו להישאר בוערים במשך לא פחות מ- 43.9 שניות - ושברו את השיא.

האירוע ההזוי למדי התרחש ביום שבת האחרון. 16 גברים ואישה אחת הציתו את עצמם באופן סימולטני ועלו באש במלואם בו זמנית. השיא הקודם שנרשם היה כאשר 12 בני אדם הבעירו את עצמם בו זמנית למשך 20 שניות בדצמבר 2008 במדריד שבספרד. עכשיו השיא נשבר ועבר לעיר רסאל באוהיו שבארה"ב.

אל תנסו את זה בבית

הקבוצה שהוביל באצ'לר התאמנה במשך 8 חודשים לקראת הרגע הנכסף. הם הועלו באש כל אחד בנפרד תחילה, ואז החלו להתאמן יחד. נינה גילקי היא האישה היחידה שהשתתפה בניסוי, לאחר שהיא החלימה ממחלת הסרטן. לפני הניסוי היא אמרה: "שרדתי את הסרטן, אז אני אשרוד גם את זה".

כ -1,000 צופים הגיעו לאוהיו כדי לראות האם חבורת האמיצים תצליח לשבור את השיא. דני גירטון ג'וניור, נציג ספר השיאים של גינס שנכח במקום, אימת את השיא והכניסו לרשומות. למרות שאף אחד מהמשתתפים לא נפגע - אל תנסו את זה בבית!