מרתון ברלין: רצים למען גלעד שליט

המחאה למען שחרורו של החייל החטוף מגיעה היום גם לבירת גרמניה. מרתון ברלין המפורסם עמד היום בסימן הצדעה לגלעד שליט והוריו, כאשר 1183 מתוך 40 אלף רצים ענדו צמיד תכלת - כמספר ימי השבי של גלעד. הוריו של שליט הודו לרצים וכתבו: "לגלעד שלנו לא נתנו את הזכות לדעת איפה קו הסיום"

לא פחות מ-40 אלף רצים לקחו חלק במרתון ברלין שהתקיים היום - 1183 מהם ענדו על ידם צמיד בצבע תכלת, זאת כחלק מקמפיין למען שחרורו של גלעד שליט שנמצא בשבי בעזה מספר זהה של ימים.

על הקמפיין אמון רון סגל, במאי קולנוע ישראלי המתגורר בברלין, יחד עם מספר זרועות ישראליות ויהודיות בגרמניה, ובהן שגרירות ישראל בברלין, ארגון הידידות הגרמני-ישראלי והקהילה היהודית בברלין.

"לגלעד לא נתנו את הזכות לדעת איפה קו הסיום"

רצים למען גלעד. מרתון ברלין, היום (AP)
הוריו של גלעד שליט בירכו על היוזמה וציינו במכתב למארגני התחרות ולאתלטים המשתתפים את הערכתם הרבה. "יש דימיון רב בין לרוץ מרתון לבין להיות מוחזק בשבי", אמרו אביבה ונועם שליט. "שני הדברים דורשים סבלנות, סיבולת, אופטימיות ונכונות הן של הגוף והן של הנפש".

"יחד עם זאת, יש הבדל דק בין השניים. רץ המרתון מכין את עצמו באופן הדרגתי במשך תקופה ארוכה, וחשוב מכך – הוא יודע היכן נמצא קו הסיום", הוסיפו נועם ואביבה. "אבל לגלעד שלנו לא נתנו את היתרון של להכין את עצמו, או את הזכות לדעת איפה קו הסיום".

הווידאופדיה: גלעד שליט 

המכתב הראשון מגלעד נחשף: "שייגמר הסיוט"

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק