יפן: דוב תקף ופצע קשה 4 מטיילים

אימה בתחנת האוטובוס: דוב אסייתי שחור בגובה של מטר וחצי תקף קבוצת מטיילים בזמן שישבו בתחנת אוטובוס ביפן. לאחר התקיפה נמלט הדוב לתוך מתחם התחנה ונכנס לתוך חנות מזכרות. רק במזל הצליחו עובדי החנות ללכוד את הדוב ולנעול אותו בחנות. ארבעה בני אדם נפצעו קשה בתקרית וסובלים מנשיכות רבות בכל חלקי גופם

חיות מסוכנות: דוב אסייתי שחור תקף אתמול קבוצת מטיילים ביפן ופצע ארבעה מהם קשה, בשעה שישבו בתחנת אוטובוס בעיר טאקיאמה, כך מדווחת סוכנות ידיעות יפנית. הדוב התוקף נמלט, אך לבסוף נלכד בתוך חנות מזכרות ונורה על ידי המשטרה המקומית.

הדוב שגובהו כמעט מטר וחצי נמלט לאחר התקיפה לתוך תחנת האוטובוס בעיר. הוא נכנס לתוך חנות המזכרות הממוקמת בתוך התחנה ושם הוא נלכד על ידי העובדים בחנות.

הדוב תקף קבוצה של תשעה בני אדם, שהיו ברובם מטיילים שסיירו בהרים הממוקמים ליד העיר המהווים מוקד תיירותי מרכזי.

הפצועים בתקרית פונו לקבלת טיפול רפואי שהם סובלים מסימני נשיכה רבים בכל חלקי גופם. עדים שהיו במקום מספרים כי הדב תקף באכזריות את המטיילים שלא היו יכולים להינצל מפניו. "ניסיתי לעזור אך לא הייתי מסוגל, הדב פשוט המשיך לפגוע בהם", מספר עד ראייה.

מומחים טוענים כי הדב האסייתי השחור אינו נוהג לתקוף בני אדם. לדבריהם מעשה זה הוא אינו שגרתי וייתכן שנגרם מתוך בהלה או לחץ.

אך לא רק דובים החיים בטבע מנסים לתקוף בני אדם. לפני מספר חודשים נפלה אישה לתוך כלוב דובים בגן חיות בברלין. תיעוד מצמרר מראה את רגעי האימה בהם דובי קוטב מנסים לתקוף את האישה חסרת האונים. למרבה המזל ספגה האישה רק פציעות קלות, ויכלה אחר כך להיזכר בסיפור בגבורה.