מול המצלמות: מסע ירי ברכבת התחתית במקסיקו

תיעוד: תמונות נדירות כמו שקלטו מצלמות האבטחה שהוצבו ברכבת התחתית במקסיקו לא רואים כל יום. גבר שצייר גרפיטי על קירות התחנה, הבחין בשוטרים שבאו לעצור אותו והחל לירות לכל עבר בעת שמקום עשרות אלפי נוסעים. מסע הירי נפסק רק לאחר שהוא נורה ונעצר. ה"מערב הפרוע" נוסח מקסיקו - צפו בקרב היריות

לא כל יום קולטות מצלמות אבטחה תמונות כה נדירות וברורות: מצלמות האבטחה ברכבת התחתית במקסיקו סיטי הצליחו לתעד קרב יריות בלתי נתפס בין גבר, שצייר גרפיטי על קירות התחנה לבין השוטרים שהגיעו למקום לעצרו. החשוד החל לירות ללא הבחנה בתחנה מרכזית שמיליוני בני אדם עוברים בה מדי יום.

הגבר שצייר גרפיטי בתחנה שלף אקדח והחל לירות לכל עבר כאשר כוחות משטרה הגיעו למקום כדי לעצור אותו. הוא הרג לפחות שני בני אדם ופצע חמישה במהלך מסע ההרג חסר ההבחנה שביצע לפני שהשוטרים הספיקו לעצור אותו.

התובע הכללי במקסיקו, מיגל אנגל מנסרה אמר כי אזרח וקצין משטרה נהרגו כתוצאה מהירי. "היורה זוהה כלואיס פיליפ הרננדז-קאסטילו, בן 38, שנעצר כשברשותו אקדח מסוג קליבר 38. הוא כתב על קירות התחנה באמצעות טוש שחור כשהשוטרים הגיעו למקום להתעמת איתו", אמר התובע הכללי.

"ירה ללא הפסקה - עד שנעצר"

התובע הכללי ציין כי הוא הוסיף כי קאסטילו ירה בקצין המשטרה ובאזרח שניסו לעצור אותו מלירות, וואז רץ לתוך הרכבת והמשיך לירות משם. "הוא המשיך לירות ללא הפסקה עד שקצין משטרה ירה בו ולכד אותו", סיפר.

"הרכבת רק הגיעה לתחנה כאשר היורה התפרץ לתוכה פתע", סיפר מאוריציו פרז, עד ראייה לאירוע. "בזמן שהוא ירה באקדח הוא צעק כי מדובר בהתקפה נגד הממשלה. היריות החלו לפתע ואנשים החלו לרוץ לכל עבר כמו משוגעים", שיחזר את רגעי הדרמה. "האיש התחיל לצעוק, אין לי שום דבר נגדכם, זה נגד הממשלה".

שוטרים מקסיקנים ייאבטחו את התחנה

מפקד המשטרה המקומית באזור, מנואל מודראגון הכריז כי אלף שוטרים יוצבו בתחנה התחתית כדי שנוסעים ייבדקו באקראיות. הממשלה המקסיקנית נמצאת בעימות ממושך עם קרטלים של סמים, אבל תקריות ירי, כמו זאת ברכבת התחתית, נדירות במקסיקו.

מליוני בני אדם נוסעים ברכבות בעיר הבירה מדי יום. תחנת הרכבת בה התרחש אירוע הירי, היא התחנה המרכזית המקשרת בין קווי רכבת רבים.