האיש שרואה הכל לפני כולם

ב-27 שנים סולטאן קוסאן נמתח לגובה של 2.47 מטרים, מה שהופך אותו לאיש הכי גבוה בעולם. אנשי ספר השיאים של גינס הוציאו אותו לטייל ברחובות לונדון והוא התנדב בשמחה. הוא לא רודף פרסום, גם לא ממון. סולטאן מקווה שהתהילה תביא איתה אהבה, אם אפשר - גדולה. ותכירו גם את המונגולי הכי נמוך בעולם

בלונדון הכתירו אתמול צעיר תורכי בתואר האיש הגבוה ביותר בעולם. סולטן קוסאן בן ה-27 מתנשא לגובה של 2.47 מטר. הוא הוצג לעיתונאים בבירה הבריטית על ידי צוות של ספר השיאים של גינס.

העיתונאים רדפו אחרי קוסאן שטייל ברחובות לונדון, משוויץ ביכולותיו. "היתרון של הגבוהים הוא שאפשר לראות את כולם ממרחק רב", אמר. "אני יכול לראות אנשים ממרחק של 100 מטרים. יתרון נוסף הוא שבבית אני יכול להחליף נורות ולתלות וילונות". אבל זה לא כזה תענוג כמו שזה נשמע. האיש הגבוה בעולם מתקשה בנסיעה במכוניות, בהליכה ובמציאת נעליים במידה שלו.
 
מגובה של ג'ירף כולם נראים קטנים

סולטאן שמח להתפרסם לא רק בגלל סכום הכסף שקיבל מגינס. עכשיו, הוא מקווה שהתהילה תביא איתה אהבה לו גם אהבה, ואם אפשר אז במידה גדולה.

ובצד השני של העולם - הצד השני של השיא: היא פינג-פינג הוא האיש הנמוך ביותר בעולם. ב-22 שנותיו הוא גדל לגובה של 73 ס"מ בלבד. פינג-פינג לא נסע ללונדון כמו האיש הגבוה בעולם. הוא נשאר במונגוליה וטוב לו שם. בין סיגריה לסיגריה הוא אומר לחבריו שהגודל לא קובע.