שתי הגרלות לוטו, אותם מספרים

שערוריה בלוטו הבולגרי מסעירה את המדינה: ששת המספרים הזוכים בלוטו עלו בגורל בשתי הגרלות רצופות שנערכו בשבוע שעבר. הסיכוי: אחד לארבעה מיליון. ועדת חקירה ממלכתית הוקמה ובלוטו הבולגרי טוענים "זה חריג, אבל הכדורים יצאו בסדר שונה"

מבואסים שלא זכיתם בלוטו? חושבים שההגרלה הזו לא אמיתית? חכו שתשמעו את הסיפור הבא: רשויות החוק בבולגריה הורו על פתיחת חקירה פלילית נגד ראשי הגרלת הלוטו הבולגרי, לאחר שאותם שישה מספרים עלו בגורל בלוטו בשתי הגרלות שונות ברצף.

המספרים 4, 15, 23, 24, 35, 42 נבחרו בשתי ההגרלות שנערכו בשבוע שעבר. מתמטיקאי שחישב את הסיכויים שמאורע כזה אכן יתרחש, גילה שהם עומדים על אחד לכל 4 מיליון הגרלות. "זה אמנם חריג, אבל עשוי להתרחש", הוסיף המתמטיקאי.

בכיר בלוטו הבולגרי אומר כי אין אפשרות לתכנת אלו מספרים יוגרלו, והדגיש: "זה צירוף מקרים בלבד, עובדה שהמספרים יצאו בסדר שונה".

בהגרלה הראשונה שנערכה ב-6 בספטמבר, איש לא ניחש נכונה את ששת המספרים, אבל בהגרלה בשנייה ארבעה ימים לאחר מכן ניחשו 18 בני אדם את כל ששת המספרים וזכו בסכום שווה ערך ל-30,000 שקלים.

ובארצנו הקטנטונת, הסתיימה היסטריית הלוטו שפקדה את המדינה לאחר שזוכה יחיד ניחש נכונה את ששת המספרים וזכה ב-40 מיליון שקלים. הזוכה הגיע לפני הצהריים לבית מפעל הפיס בתל אביב כדי לקבל את כספו. הזוכה בפרס השני בסך מיליון שקלים טרם הגיע לאסוף את כספו.