בונד, מאחוריך: הטנדר שחצה את מיצרי המים

שני צעירים צפו בסדרת תעלולים בטלוויזיה, שתו כמה בירות והחליטו ליצור את הרכב הראשון שיחצה את מיצרי קוק הסוערים בניו זילנד. הרעיון ההזוי שלהם הצליח, והם חצו את רצועת הים המסוכנת בעולם ברכב אמפיבי. צפו במבצע ההירואי

זה לא ה"בטמוביל", וגם לא אחת המכוניות המשוכללות של ג'יימס בונד - הכירו את הרכב האמפיבי הראשון שחצה את מיצרי קוק, המחברים את שני האיים של ניו זילנד. ודרך אגב - מדובר בסך הכל בטנדר ישן שבעליו מכנה אותו "רופליס".

אדם ודן מלינג, שני גברים צעירים מניו זילנד, הם האחראים להיסטוריה. מיצרי קוק נחשבים לרצועת המים המסוכנת ביותר בעולם, אבל כל מי שרוצה לחצות את ניו זילנד - מוולינגטון שבאי הצפוני לפיקטון באי הדרומי, חייב לעבור דרכם.

הרעיון למבצע עלה אחרי כמה בירות

אדם הוא ימאי במקצועו. הוא רגיל למתוח חבלים ולהוריד עוגן, הפעם הוא השתמש בגלגלים ומעצור יד. "זו הייתה חוויה מסעירה", הוא אמר מיד לאחר שהגיע לחוף הדרומי. "עשינו את זה בצורה מדהימה". דן מספר, כי על הכביש הרכב מגיע למהירות של 90 קמ"ש, בים הוא מתקדם "קצת" יותר לאט -  9 קמ"ש בלבד.

הרעיון לבנות את הרכב המקורי עלה בראשם של השניים, בנסיבות לא מדעיות לחלוטין - כפי שמסביר דן: "ראינו את סדרת הפעלולים המוטורית 'טופ גיר' בטלוויזיה ושתינו כמה בירות - ומשם, הרעיון כבר התגלגל". עכשיו, אחרי המשימה ההירואית, "רופליס" עומד למכירה. אם אתם רוצים לקנות אותו, זה יעלה לכם 5,000 דולר בלבד - והרכב הראשון שחצה את מייצרי קוק יכול להיות שלכם.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק