ברק אובמה מקלל בשידור חי

נשיא ארה"ב אובמה, שידוע בדרך כלל בשלוותו, התרגז בגלל סיבה יוצאת דופן. לא המשבר הכלכלי, הטרור או הרפובליקנים, אלא התפרצות של ראפר מפורסם בטקס פרסי המוזיקה של MTV. לראשונה נתפס אובמה כשהוא מקלל את הזמר ומכנה אותו "חמור". הדברים נאמרו שלא לציטוט, אבל גם הנשיא האמריקני יודע - אין דבר כזה לא לציטוט

אובמה "הילד הרע": מה שגרם לנשיא ארצות הברית ברק אובמה לקלל בפומבי לא היה המשבר הכלכלי, לא אל-קאעידה ואפילו לא הרפובליקנים. הנשיא האמריקני שידוע לרוב בשלוות רוחו התעצבן במיוחד על הראפר קניה ווסט, לאחר שזה התפרץ לעבר זמרת קאנטרי צעירה - וכינה אותו "חמור".

האירוע המדובר התרחש בטקס פרסי ערוץ המוזיקה העולמי MTV, שנערך בתחילת השבוע. הראפר העצבני עלה לבמה ברגע הזכייה של זמרת הקאנטרי טיילור סוויפט, הרגע שהיה אמור להיות שיא הקריירה של הזמרת הצעירה.

ווסט חטף את המיקרופון ושיתף את הקהל ואת העולם כולו בדעתו על בחירתה של הזמרת בת ה-18 כבעלת "הקליפ הטוב ביותר". הוא אמר כי סוויפט לא הייתה צריכה לזכות, וכי הפרס מגיע לזמרת ביונסה.

"אני חושב שהוא חמור"

הנשיא אובמה שיתף מספר עיתונאים , שלא לציטוט, בדעתו על התפרצותו של הזמר שכבשה את הכותרות. "אני חושב שזה ממש לא ראוי, אני חושב שהוא חמור", אמר אובמה בנחרצות.

אך הנשיא התעשת מייד והבין שבעידן ה"טוויטר", גם דברים שאינם לציטוט יכולים להגיע במהירות שיא לרשת האינטרנט. הערכתו של אובמה הייתה כמובן נכונה. המיקרופון אליו דיבר היה פתוח בזמן שדיבר, והשידור הגיע בתוך דקות ספורות לעולם כולו.

רשתות התקשורת בארצות הברית לא יכלו להתאפק ושידרו את פליטת הפה המביכה של אובמה. גם מהדורות החדשות וגם מדורי הרכילות עוסקים בקללה העסיסית של הנשיא, שאמר למיקרופון כנראה את מה שרבים רק חושבים על האירוע המתוקשר ולא מעיזים לומר.