כך עבדה עלינו היפהפייה הדנית

אם גם אתם נכבשתם על ידי הבלונדינית הדנית שמחפשת את אבי תינוקה – צר לנו לאכזב. מסתבר שמדובר בגימיק תקשורתי של משרד התיירות בקופנהגן. הקמפיין אומנם הוכתר כהצלחה, אבל לא כולם בדנמרק משוכנעים שפנטזיה על צעירה מתירנית היא הדרך לשכנע אנשים לרכוש כרטיס טיסה

משהו רקוב בממלכת דנמרק: ימים ספורים לאחר שהופץ ברשת סרטון קורע לב של יפהפייה בלונדינית המבקשת לאתר את אבי תינוקה, התברר כי מדובר בתעלול יחצ"ני בלבד של משרד התיירות הדני.

בקופנהגן הודו כי קארן הצעירה היא בכלל שחקנית מתחילה, והילד המתוק, אוגוסט, אינו תוצאה של סטוץ עם תייר מזדמן, אלא ניצב של חברת ההפקה.

הקמפיין הוויראלי כבר הוכתר כהצלחה מסחררת. מיליוני גולשים צפו בקטע הווידאו המדובר, עשרות גברים שלחו הצעות נלהבות לקארן, והכי חשוב - אתר האינטרנט של משרד התיירות רשם זינוק חד במספר המבקרים. עכשיו רק נשאר לדון בשאלה האתית: האם המטרה מקדשת את האמצעים?

פנטזיה בלונדינית

"הסיפור של קארן מציג את דנמרק כמדינה פתוחה וחופשית", מתגוננים במשרד התיירות. "הסרטון הוא דוגמה טובה לנשים דניות עצמאיות אשר מוכנות להסתכן ולבצע החלטות לבדן". אבל לא כולם מרוצים מהגימיק התקשורתי.

"אני לא מבינה מה הם חשבו?", זועמת סוציולוגית בכירה וחוקרת מגדרית על המשרד הממשלתי. "הם כנראה רצו למכור תדמית של נשים מתירניות, ולגרום לגברים לפנטז על כך שאפשר לשדל דנית בלונדינית ל'חפוז' מבלי להשתמש בקונדום. מי שאכן יגיע לכאן עם הרעיון הזה - יהיה מאוכזב מאוד". 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק