הוא לא רק רודף סופות - אלא אמן

כל מי שמכיר את ג'ים ריד חושב שמדובר במשוגע. אבל בעיניו הריגוש האולטמטיבי הוא למצוא את התמונה המושלמת של סופת ההוריקן המסוכנת ביותר. בספר שהוציא ריד תוכלו למצוא אלפיים תמונות מעוררות השראה של תנאי מזג האוויר קשים. הטבע מעולם לא נראה עוצר נשימה כל כך

טורנדו מלווה בברקים - קנזס 2004 (דיילי מייל)

לרדוף אחר סופות טורנדו, נראה בעיני רבים מאיתנו כמעשה לא שפוי. אבל בשם האומנות, יש כאלה שמוכנים להסתכן. הם מחפשים את התמונה האולטמטיבית של הסופה המושלמת.

על ספרו הנושא את השם "רודף הסופות: מסעו של צלם", אוסף הצלם ג'ים ריד פרסים ברחבי העולם. הספר כולל אלפיים תמונות מעוררות השראה של תנאי מזג האוויר הקיצוניים ביותר שארצות הברית ידעה בשנים האחרונות. "הספר כולל תמונות מ-17 שנות העבודה שלי בתנאי מזג האוויר הפרועים ביותר" אומר ריד. "החוויות האלו עיצבו ושינו לי את החיים".

ריד יודע שההמתנה לסופה יכולה להיות ממושכת מאוד, אבל לצילום עצמו עומדות לזכותו רק כמה שניות. אם הוא מפספס, הוא עלול לאבד הרבה יותר מעוד תמונה טובה - הוא עלול לאבד את חייו.

אמנות מסוכנת

"רודף הסופות" שיוצא השנה במהדורה מעודכנת, כולל גם תמונות של סופות ההוריקן 'צ'ארלי' מ- 2004, 'קטרינה' מ- 2005 ושל ההוריקן 'אייק' מ- 2008. הצלם המוכשר אומר שבניגוד לשאר רודפי הסופות המוכרים, מה שמניע אותו היא האומנות עצמה. הוא מעיד על עצמו שהוא פרפקציוניסט המשקיע זמן רב בתכנון של כל פריים.

"לפני שאני יוצא לצלם, אני לומד על המחשב את המפות והנתונים הידועים על הסופה, ממש כמו מה שעושה חזאי מזג האוויר בטלוויזיה" ריד מספר, "החלק הזה של העבודה הוא ממש מדעי, אבל ברגע שאני מגיע לשם, זה הופך להיות אומנות. אני מנתח את השמים, בוחן את הנוף, וכך אני בוחר את העדשה המתאימה לתמונה".