דיווח: "כוחות ארה"ב חיסלו את המבוקש"

רשת הטלוויזיה האמריקנית ABC דיווחה מפי גורמים בממשל האמריקני כי סלאח עלי סלאח נבהן, המחבל שהיה מעורב בפיגוע נגד מטרות ישראליות בקניה בנובמבר 2002, חוסל היום בזמן שרכב בו נסע הותקף בדרום סומליה על ידי כוחות אמריקנים. גורמי ביטחון מערביים מדגישים "סומליה היא קרקע נוחה לפעילות טרור"

גורמי ממשל אמריקניים הודו הערב כי טיל שנורה ממסוק צבא ארצות הברית הוא זה שפגע וגרם לחיסולו של אחד מפעילי הטרור המבוקשים באזור, סלאח עלי סלאח נבהן - כך מדווחת רשת הטלוויזיה האמריקנית ABC.

אותם גורמים הדגישו כי עדיין אין אישור סופי לכך שזהו אכן נבהן שנהרג, אבל צבא ארצות הברית אסף גופה החשודה כגופתו של המחבל וכעת נערכות בדיקות על מנת לוודא שזוהי אכן גופתו.

נבהן בן ה-28 היה מבוקש על ידי ה-FBI בחשד למעורבות במספר פיגועי טרור, ביניהן המתקפה על שגרירויות אמריקניות בקניה ובטנזניה בשנת 1998 ועל מעורבותו בפיגוע המשולב שאירע בשנת 2002, שכלל פיצוץ במלון בבעלות ישראלית במומבסה בירת קניה וירי טיל לעבר מטוס ישראלי שהמריא משדה התעופה בעיר.

מקור בכיר בממשלת סומליה אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי המבוקש, לו היה קשר ישיר עם אוסמה בן-לאדן בסוף שנות ה-90, היה במכונית שנסעה כ-250 קילומטרים מהבירה מוגדישו. עוד הוסיף הבכיר הסומלי כי נבהן וכן עוד ארבעה מפקדים של ה"שבאב המוג'הידין", מיליציה סומלית בתמיכת אל-קאעידה אליה הצטרף - נהרגו בתקיפה.

עד ראייה לאירוע אמר כי היו אלה חיילים צרפתים שאספו את גופתו שלאת נבהן, אבל דובר הצבא הצרפתי הכחיש בתוקף ומסר בתגובה "אין כוחות צרפתיים באזור שבו בוצע הרצח".

"סומליה היא קרקע נוחה לפעילות הג'יהאד"

סומליה היא מדינה מוכת טרור ואלימות, 18,000 סומלים מצאו את מותם בפעילות טרור ופעולות צבאיות משנת 2007, ועוד כמיליון וחצי בני אדם איבדו את בתיהם.

גורמי ביטחון מערביים הדגישו היום כי "סומליה היא קרקע נוחה לפעילות הג'יהאד באזור ובמדינות אחרות ברחבי העולם". אותם גורמים אמרו היום שעלי נבהן הקים וניהל בסומליה מחנות אימונים לפעילי טרור מארגונים שונים ובתוכם אל קאעידה. עיסוקו של נבהן גרם לארה"ב לנסות ולחסלו בחודש מרץ 2008 אך ללא הצלחה.