30 מיליון דולר ערבות נקבעו לחוטף של הילדה ג'ייסי

בני הזוג הנאשמים בחטיפתה של הילדה ג'ייסי לי והחזקתה בשבי לתקופה של 18 שנה, הגיעו היום לבית המשפט בקליפורניה. הם כפרו באשמה מול השורה הארוכה של העבירות שהוקראה בפניהם. עורכי דינם מבקשים מבית המשפט לערוך להם בדיקה פסיכיאטרית מקיפה, ובינתיים קבע השופט ערבות שיא לשחרורו של פיליפ גארידו

החוטף פיליפ גארידו בביהמ"ש, היום (AP)

מי היה מאמין: דרכו של החוטף האכזר פיליפ גארידו לחופש, גם אם זמני בלבד, נפתחה עבורו היום. כל שעליו לעשות, הוא לגייס סכום פעוט של 30 מיליון דולר - והסוהרים יפתחו בפניו את דלתות הסורגים העבות.

בני הזוג המואשמים בחטיפתה של הילדה ג'ייסי לי דואגרד, והחזקתה בשבי לתקופה של 18 שנים, הגיעו היום לדיון בעניינם בבית המשפט בקליפורניה. פיליפ גארידו נגלה לעולם כשהוא נראה מבוגר בכמה שנים, חבוש פלסטר על אפו ועטור זקן אפור.

בעוד בית המשפט קבע את תנאי שחרורו בערבות של גארידו ל-30 מיליון דולר, אשתו ננסי גילתה כי היא בכל מקרה תיאלץ להישאר במעצר. השופט קבע כי האישה - שלקחה חלק פעיל בחטיפה ובהחזקה בשבי - לא תוכל להשתחרר בערבות בשלב זה.

הזוג: "לא אשמים"

בני הזוג הכריזו בבית המשפט "לא אשמים" על שורה ארוכה של 29 אישומי חטיפה, אונס והחזקה בשבי. ניתן כבר היום להסיק מה תהיה האסטרטגיה של פרקליטיהם, לאחר שעורכי דינם של השניים ביקשו לערוך לזוג בדיקה פסיכיאטרית מקיפה.

במקביל, מחוץ לכתלי בית המשפט, עדכן התובע המחוזי ורן פירסון, כי מצבה הבריאותי של ג'ייסי, כמו גם של שתי ילדותיה מגארידו - מעולה. התובע ציין כי הן ממשיכות לשהות עם אמה של ג'ייסי וכי המשפחה מבקשת "לכבד את זכותם האנושית לפרטיות". התובע גם הכחיש את השמועות של הימים האחרונים, לפיהן ג'ייסי צפויה להופיע בתכנית הטלוויזיה הפופולרית של אופרה ווינפרי.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

סיקור מיוחד - סיפורה המזעזע של ג'ייסי לי:

חטף את ג'ייסי כי הייתה "בלונדינית חמודה"

של מי העצמות בחצר של החוטף?

תמונות ראשונות: המקום המזעזע בו גדלה

ג'ייסי לומדת להכיר מחדש את משפחתה

אבי החוטף: "הסמים הטריפו אותו"

השכנים התלוננו - השוטרים לא עשו דבר

תחילת הפרשה: הילדה ג'ייסי שבה הביתה

החוטף של ג'ייסי לי מדבר לראשונה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק