דיווח: חוסל המחבל שתיכנן את פיגועי מומבסה

גורמי ממשל סומליים מדווחים היום כי סלאח עלי סלאח נבהן, שהיה מעורב בפיגוע נגד מטרות ישראליות בקניה בנובמבר 2002, נהרג היום בזמן שרכב בו נסע הותקף בדרום סומליה. גורמי ביטחון מערביים מדגישים "סומליה היא קרקע נוחה לפעילות טרור"

מקורות ממשלתיים בסומליה מסרו היום כי בתקיפה שבוצעה מהאוויר על ידי מסוקים צרפתים ואמריקניים לעבר רכב בדרום המדינה נהרג אחד מפעילי הטרור המבוקשים באזור, סלאח עלי סלאח נבהן. נבהן בן ה-28 היה מבוקש על ידי ה-FBI בחשד למעורבתו במספר אירועי טרור, ביניהן המתקפה על שגרירויות אמריקניות בקניה ובטנזניה בשנת 1998 ועל מעורבותו בפיגוע משולב שאירע בשנת 2002, שכלל פיצוץ במלון בבעלות ישראלית במומבסה, בירת קניה, ועל ירי טיל לעבר מטוס ישראלי שהמריא משדה התעופה בעיר.

מקור בכיר בממשלת סומליה אמר לסוכנות הידיעות רויטרס, כי המבוקש,לו היה קשר ישיר עם אוסמה בן-לאדן בסוף שנות ה-90, היה במכונית שנסעה כ-250 קילומטרים מהבירה מוגדישו. עוד הוסיף הבכיר הסומלי כי נבהן וכן עוד ארבעה מפקדים של השבאב המוג'הידין, מיליציה סומלית בתמיכת אל קאעידה אליה הצטרף נהרגו בתקיפה.

עד ראייה לאירוע אמר כי היו אלה חיילים צרפתים שאספו את גופתו שלאת נבהן, אבל דובר הצבא הצרפתי הכחיש בתוקף ומסר בתגובה "אין כוחות צרפתיים באזור שבו בוצע הרצח".

"סומליה היא קרקע נוחה לפעילות הג'יהאד"

סומליה היא מדינה מוכת טרור ואלימות, 18,000 סומלים מצאו את מותם בפעילות טרור ופעולות צבאיות משנת 2007, ועוד כמיליון וחצי בני אדם איבדו את בתיהם.

גורמי ביטחון מערביים הדגישו היום כי "סומליה היא קרקע נוחה לפעילות הג'יהאד באזור ובמדינות אחרות ברחבי העולם". אותם גורמים הזכירו את המקרה שבו נחטפו לפני כחודש שני יועצי ביטחון צרפתיים על-ידי פעילי טרור מקומיים, הם הצליחו להימלט בסוף לארמון הנשיאותי במוגדישו ומשם חזרה לצרפת.