צרפת: למה עובדי חברת הסלולר מתאבדים?

23 מעובדי ענקית התקשורת הצרפתית "פרנס טלקום" התאבדו במהלך השנה וחצי האחרונות. סיבות אפשריות לתופעה: לחץ רב בעבודה וארגון מחדש של החברה, שגרם לעובדים רבים להפוך מטכנאים - לנציגי שירות ומכירה. עכשיו ממשלת צרפת מתערבת ודורשת מראשי החברה למצוא פתרון

חשבת פעם האם השיחה שלך גרמה כרגע לנציג השירות להתאבד? (חדשות 2)

ממשלת צרפת הורתה לבעלים של ענקית התקשורת הצרפתית "פרנס טלקום" לנקוט בפעולה מהירה על מנת למנוע את המשך גל ההתאבדויות בחברה. במהלך 18 החודשים האחרונים התאבדו בחברה 23 עובדים.

מנכ"ל החברה דידייה לומבר יפגוש מחר את שר העבודה הצרפתי, במטרה לגבש דרכים לעזור לעובדים בחברה. שרת האוצר הצרפתית ביקשה מראשי החברה לשתף פעולה ככל האפשר מכיוון שלטענתה, "זה עניין של חיים ומוות".

איגודי העובדים מאשימים בגל ההתאבדויות את תהליך הייעול שעברה החברה, תהליך שגרם לכ-10,000 עובדים להפוך מטכנאים לנציגי שירות ומכירה. האיגודים מביאים כדוגמה את התאבדותה של אחת העובדות, שקפצה אל מותה ממשרדה שבקומה הרביעית לאחר דיון שעסק בארגון מחדש של מחלקת שירות הלקוחות בה הועסקה. עובדת אחרתביצעה חרקירי ודקרה את עצמה בבטן למוות.

"פרנס טלקום" הודיעה כי בתגובה לגל ההתאבדויות היא חיזקה את מחלקת משאבי האנוש במאה עובדים נוספים. כמו כן החברה החליטה לדחות לפי שעה את תהליך הרה-ארגון בחברה.