חטף את ג'ייסי כי הייתה "בלונדינית וחמודה"

פרטים חדשים מעדותם של החוטפים פיליפ וננסי גארידו שהחזיקו את הילדה ג'ייסי בשבי למשך 18 שנה, מאירים קצת ממוחם האפל. האישה הסבירה לחוקרים מדוע החליט בעלה לחטוף דווקא את הבלונדינית בת ה-11. ועוד מתברר: החוטף נתן טיפים על בטיחות ילדים לעמותה, בשעה שהוא עצמו התעלל בג'ייסי חסרת האונים

ג'ייסי לי. זמן קצר לפני חטיפתה (חדשות 2)

הפרשה המזעזעת של ג'ייסי לי דוגארד, שחזרה לחיק משפחתה אחרי 18 שנה בשבי, לא מפסיקה להנפיק כותרות. פרטים חדשים שמפרסם ה"דיילי טלגרף", מחקירתו של החוטף פיליפ גארידו ואשתו ננסי, חושפים טפח ממה שעבר בראשם המפלצתי. ננסי, שמתברר שלקחה חלק פעיל בחטיפה עצמה, מסבירה מדוע הוחלט להרוס דווקא את חייה של ג'ייסי בת ה-11.

ננסי סיפרה לחוקרים כי ג'ייסי נבחרה באחד מהסיורים המשותפים שלה עם בעלה. סיורים שמטרתם הייתה אחת: למצוא את הקורבן האטרקטיבי ביותר. האישה משחזרת כי לפתע ראו השניים את ג'ייסי, ואז אמר פיליפ לאשתו כי "זו האחת שאני רוצה". ולמה דווקא אותה? מכיוון שהוא חיפש בלונדינית וחשב שג'ייסי "חמודה".

למרות שהקורבן נבחר, הזוג לא ביצע את החטיפה מיד. "היא עם ילדים אחרים", אמר באותו יום החוטף גארידו לאשתו. "נבוא מאוחר יותר וניקח אותה". הזוג עקב אחרי הילדה על מנת לאתר את ביתה. יום אחר כך התכנית יצאה אל הפועל.

ננסי משחזרת כי השכם בבוקר, בעוד ג'ייסי עשתה את דרכה לתחנת האוטובוס, ארבו לה בני הזוג גארידו ממכוניתם. ברגע הנכון יצאה ננסי מהמכונית, אחזה בילדה והכניסה אותה בכוח למוכנית. גארידו, שישב מאחורי ההגה, לחץ על דוושת הגז - וג'ייסי נעלמה ל-18 שנה.

החוטף ייעץ איך להימנע מחוטפים

עובדה מצמררת אחרת שנחשפה היא כי במהלך השנים גארידו עצמו נתן לארגון חברתי טיפים על איך לשמור על בטיחות הילדים - כל זאת בשעה שהוא עצמו החזיק בשבי את ג'ייסי.

באחד הימים הגיע לבית הדפוס שבבעלותו של גארידו נציג של עמותה למען רווחת הילד. הנציג ביקש להדפיס מאות פליירים עם עצות להורים כיצד לשמור בביטחה על ילדיהם. האירוניה המדהימה היא שלא רק שגארידו עבר על הטקסט. הוא אף נתן כמה הצעות משלו שנכנסו לפלייר.

בעמותה משחזרים כי גארידו הציע להם לכתוב כי "אסור שילדים ילכו לתחנה לבד, כי אין להם סיכוי להתמודד עם אדם מבוגר". גארידו הוסיף והציע כי המלווה חייב להיות גם כן מבוגר, כי גם במקרה של קבוצת ילדים "החוטף יכול לעקוב אחר הילד". לא להאמין. 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

סיקור מיוחד - סיפורה המזעזע של ג'ייסי לי:

של מי העצמות בחצר של החוטף?

תמונות ראשונות: המקום המזעזע בו גדלה

ג'ייסי לומדת להכיר מחדש את משפחתה

אבי החוטף: "הסמים הטריפו אותו"

השכנים התלוננו - השוטרים לא עשו דבר

תחילת הפרשה: הילדה ג'ייסי שבה הביתה

החוטף של ג'ייסי לי מדבר לראשונה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק