ארה"ב: האישה המבוגרת בעולם מתה בגיל 115

גרטרוד ביינס שהחזיקה בתואר "האישה המבוגרת בעולם" מתה אתמול בלוס אנג'לס בגיל 115. אפילו בגילה המתקדם היא לא ויתרה על בשר שמן, גלידות, ועל התכנית של ג'רי ספרינגר. כשנבחר נשיא אמריקני שחור - לא היה מאושר ממנה

גרטרוד ביינס אמנם לא עישנה ושתתה אלכוהול, אבל היא בהחלט לא ויתרה על עוף מטוגן, בשר שמן וגלידות. ביינס בהחלט ידעה לחיות והיו לה 115 שנים לעשות את זה, מה שזיכה אותה בתואר האישה המבוגרת בעולם - עד אתמול.

ביינס הלכה לעולמה ביום שישי בבית חולים בלוס אנג'לס, שהיה ביתה במשך שמונה השנים האחרונות, מכיוון שלא רצתה לגור לבד לאחר ששברה את ירכה בביתה. לביינס לא הייתה משפחה, בתה היחידה מתה בגיל 18 ממחלה.

ד"ר צ'רלס וויט, ששימש כרופא האישי של ביינס אמר: "היא כנראה סבלה מהתקף לב, אבל קבענו לה ניתוח שלאחר המוות. עוד הוסיף הרופא, "היא הייתה צלולה עד ליומה האחרון, בריאה כמו שור ותמיד חייכה לכל הסובבים אותה".

לפעמים חלומות מתגשמים

ביינס נולדה ב-1894, באותה שנה בה נולדו משה שרת והרעיון לקיים משחקים אולימפיים מודרניים. כאשר ארה"ב החלה להילחם במלחמת העולם השנייה, היא כבר הייתה בת 45. בשנה שעברה נראה היה שהתחביבים שלה הם כמו של כל בן טיפש-עשרה טיפוסי, "אני הכי נהנית מלאכול ולישון" אמרה הישישה, צופה אדוקה של התכנית הפרובוקטיבית ג'רי ספרינגר.

ביינס, שהייתה אפרו-אמריקנית, לא האמינה שתזכה לראות בימי חייה הלא-מעטים נשיא שחור, ולאחר בחירתו של ברק אובמה לנשיאות אמרה "כמובן שהצבעתי בשבילו, זאת הייתה התגשמות חלום בשבילי, לא אכפת לי עכשיו לחיות עוד מאה שנים".

השיא הקודם: קשישה מקזחסטן מתה בגיל 130

סחאן דוסובה מקזחסטן נולדה בחודש מרס של שנת 1879. בקזחסטן כינו את הקשישה המופלגת "אם הנסים", והיא נחשפה במהלך מפקד אוכלוסין בדרום קזחסטן. הסוקרים נדהמו לגלות שהיא הייתה רשומה גם במפקד הראשון שבו מופיע הרודן הסובייטי סטלין שנולד באותה שנה בה נולדה. זה היה בשנת 1926, כאשר דוסובה הייתה צעירונת בת 47.

דוסובה נפטרה לפני כחצי שנה בגיל 130. מי שהחזיקה אז בתואר "האישה המבוגרת בעולם", קיבלה דירה חדשה מרשויות קזחסטן כדי להוציא אותה מהתנאים הקשים בהם חיה. אבל באופן אירוני, מה שהיה אמור לשפר את איכות חייה גרם למותה הטרגי. דוסובה שברה את הירך כשהחליקה באמבטיה בדירתה החדשה, אך לא התאוששה מהפגיעה ולבסוף מתה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק