"האיש הכחול" הופך לתכלת

לא, זו לא תחפושת לפורים, וגם לא מחווה לדרדסים. עורו של פול קארסון האמריקני הפך לכחול בשל שימוש במי כסף לפני כעשור, והפך אותו לאחד האנשים המבוקשים ביותר בתכניות אירוח. עכשיו הצבע מתבהר, ולאיש הכחול יש כבר מטרה חדשה: "אולי אנסה ירוק"

לפני ואחרי: המהפך של האיש הכחול (splash)

פול קארסון כבר מזמן התרגל למבטים וללחשושים. הגבר בן ה-58 הפך בעשור האחרון לאחד המרואיינים המבוקשים ביותר בתכניות אירוח, והכל בגלל הדימיון המפתיע שלו לדרדסבא.

גוון עורו של קארסון הפך לכחול עוד במילניום הקודם, בעקבות שימוש ממושך בתרחיף יוני כסף, שנועד לרפא בעיית עור חמורה ממנה סבל.

מי הכסף ידועים כבר אלפי שנים כבעלי השפעה חיובית על זיהומים, אך לאחר גילוי הפניצילין פינו את מקומם. ב-1999 החליט ארגון הבריאות העולמי לאסור את השימוש בחומר, בשל שינוי בצבע העור שנגרם כתוצאה מהשילוב של הכסף והאור.

 אולי ננסה ירוק?

עכשיו, מעדכן קארסון, חל שינוי לטובה במראהו החיצוני. הצבע הכחול התבהר מעט, בעיקר בשל שימוש מופחת בתרופה שנרשמה לו. "המשאבים שלי מוגבלים כעת, ומדובר בחומר יקר", הסביר לרשת NBC את הסיבה למהפך.

עם זאת, בשל העובדה כי הכסף מצטברים מתחת לעור, צבעו של קארסון יישאר כחול עד יום מותו. "עורי בהיר יותר, אבל זה לא שינוי גדול", הוא אומר, ולא מפחד אף לצחוק על עצמו: "אני למעשה שוקל לנסות ירוק".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק