כך נראית אתלטית בשמלת ערב?

האתלטית הדרום אפריקנית קסטר סמניה, שמינה הועמד בספק אחרי שזכתה במדליית זהב בריצת 800 מ' באליפות העולם, מצטלמת בפוזה הכי נשית שהיא הצליחה להוציא מעצמה. עכשיו העיתונאים ברחבי העולם שואלים: יש לה מה להוכיח?

יום יוצא דופן עבור האצנית מדרום אפריקה שמינה הועמד בספק. קסטר סמניה, מחזיקת מדליית הזהב מאליפות העולם באתלטיקה שנערכה בברלין, הצטלמה למגזין YOU בשמלת ערב, מאופרת היטב, עונדת תכשיטים רבים וחיוך נשי גדול ככל שניתן.

הוועד האולימפי הגיע להחלטה שהאתלטית רשאית להתחרות כאישה ואין שום כוונה לקחת לה את המדליות, בלי שום קשר לתוצאות בדיקת הזהות המינית של סמניה.

"עדיף לא להוסיף שמן למדורה הזאת"

דובר הוועד האולימפי הבינלאומי ניק דייויס אומר כי "זו סוגיה רפואית, ולא בעיה בנושא סמים בה היא רימתה בכוונה תחילה". על פי הדיווח בעיתון ה"טלגרף" הבריטי, בדיקות המעבדה שאמורה לקבוע את מינה של סמניה הגיעו לוועדה, אך הם שלחו את הבדיקות למומחה נוסף.

לשאלה של אחד העיתונאים אם הבדיקה נשלחה לבדיקה נוספת בגלל הנתונים החריגים שהתקבלו, ענה דיוויס כי "אני מבקש לא להוסיף שמן למדורה הזו". לדבריו, התקשורת לא תקבל את התוצאות בכל מקרה.

במקביל, מגיב עולם האתלטיקה לתמונות של סמניה בשמלת ערב. אחד מעיתונאי הספורט הבכירים בבריטניה, כריס צ'ייס, אמר היום כי "אם סמניה הצטלמה כך כדי להשתיק את מבקריה, זה סיפור עצוב ולא סיפור של גדולה".