חדש בבריטניה: דיוקן עצמי עשוי מדם

אחת הגלריות הגדולות בבריטניה רכשה לאחרונה את דיוקנו של האמן השנוי במחלוקת מארק קווין. היצירה, כמו יתר העבודות בסדרה הקרויה "עצמי" - עשויה כולה מדם שהוקפא. חומר הגלם המקורי בו משתמש קווין מוצא מגופו שלו, לא פחות מ-5 ליטרים ליצירה. אמן הביזאר אומר: "רציתי להביא את הדיוקנאות אל הקצה"

הרכש החדש של המוזיאון ("London Evening Standard")

תרומת דם למען האמנות: הגלריה הלאומית לדיוקנאות בבריטניה רושמת לעצמה הישג נכבד -  תמורת 300 אלף פאונד בלבד היא הצליחה לרכוש את הדיוקן העצמי של האמן המפורסם מארק קווין. המחיר נשמע קצת מופקע? זה אולי המקום לציין שהדיוקן עשוי מדם. ולא סתם דם - את חומר הגלם האמן לקח מגופו שלו.

הדיוקן, הקרוי "עצמי", הוא למעשה פריט רביעי מסדרת הדיוקנאות המפוסלים של האמן. מתברר שקווין נוהג לפסל אחת לכמה שנים את דיוקנו, כאשר הוא משתמש כחומר גלם בכמויות דם גדולות אותן הוא מקיז מגופו. הדיוקן הראשון נעשה בשנת 1991 וכל חמש שנים יוצר האמן דיוקן נוסף.

הפסל נשמר בתנאי הקפאה מיוחדים

"הפסלים נוצרו מתוך מטרה להביא את הדיוקנאות לקצה", הסביר קווין. "תצוגה שאינה רק מראה את גופו של אובייקט, אלא עשויה מגופו ממש".

כמו גלריות נוספות ברחבי העולם, גם המוזיאון הבריטי נאלץ להתאים עצמו לקבלת ותחזוק היצירה , שכן על מנת לשמור על צורתו של הפסל עליו להיות בתנאי הקפאה מוחלטים.

כל אחת מהיצירות עשויה מלא פחות מ-5 ליטרים מדמו של קווין. האמן שומר את דמו שהוקז לאורך תקופה של כחמישה חודשים במהלכם הוא משלים את יצירתו, ומשתדל לשמור על בריאותו בשל המחסור בדם.

הכירו את הילד שבוכה דמעות מדם

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק