השפעת תעצור את הנשיקות הצרפתיות?

מה לא עושים כדי לבלום את שפעת החזירים? הפאניקה ההמונית מהמגיפה שמתפשטת ברחבי העולם מגיעה לשיא חדש - המדינה שהמציאה את הנשיקה הצרפתית מפסיקה להתנשק. בתי ספר רבים, מפעלים וחברות הוציאו הנחייה חד משמעית: אסור להתנשק. צורת הברכה החדשה - נפנוף יד לשלום. האם אוכלי הצפרדעים יתרגלו לבשורה הקשה? לא בטוח בכלל

שפעת החזירים ממגרת אפילו את הנשיקה הצרפתית: סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת היום כי חברות צרפתיות ובתי ספר במדינה הטילו איסור מוחלט על חילופי נשיקות, זאת כחלק מהניסיון למנוע את התפשטות שפעת החזירים. 

האיסור נוגע לא רק בנשיקות הצרפתיות ה"קלאסיות" - אלא גם בנשיקות חטופות של נימוסין על הלחי, הפופולריות מאד בקרב הצרפתים והצרפתיות, שאינם יודעים כיצד להתמודד עם האיסור הגורף החדש.

"כיצד רוצים שנברך זה את זה לשלום", שאל תושב פריז בציניות, "אולי נניף שלטים בהם כתוב 'בוקר טוב'?". ואילו סטודנטית צרפתיה יצאה נגד ההוראה: "זה חשוב להתנשק, זה חלק מאינטראקציה חברתית... אני לא מתכוונת להפסיק".

כך למשל, עובדי חברת הביטוח AXE שאלו את אנשי ההנהלה כיצד יברכו את חבריהם לעבודה - עכשיו שאינם יכולים להביע את שמחתם על הפגישה המחודשת. ההנהלה מצידה סיפקה תשובה מפורטת בכתב: נפנוף ביד ללא כל מגע היא הדרך החדשה לברכת שלום בצרפת, לאחר שגם לחיצת יד תמימה בין העובדים נפסלה מחשש לשפעת. 

הילדים רוחצים ידיים - ורצים להתנשק

גם בבתי הספר מתמודדים באופן זהה עם האיסור החדש. ראש עיריית ברטן, הלן טנגוי, מספרת שהיא לא מוכנה לראות אף ילד מנשק או מנושק בעיר. לעיתון ה"גרדיאן" הבריטי היא אמרה כי ביקשה מהילדים במפורש לא לנשק יותר.

"אני מרגישה שההגנה המסורתית, כמו שטיפת הידיים, מניעת זריקת ממחטות בכל מקום או הנחת יד מול הפה בזמן שיעול - הן פעולות לא אפקטיביות אם אנחנו נותנים לילדים להחליף נשיקות", הוסיפה טנגוי.

עם זאת, הממשלה הצרפתית עדיין לא הוציאה צו גורף לכל אזרחי המדינה, כך שהאמיצים בין הצרפתים והצרפתיות ממשיכים להתנשק ללא מורא - לפחות עד שירגישו סימנים של שפעת.

למה רק נמוכים עומדים מאחורי סרקוזי?

נעל חמש האצבעות כובשת את אירופה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק