דיאטה רצחנית: רצתה להיות רזה בחתונה - ומתה

סמנתה קלו מבריטניה רק רצתה להיות בחתונתה הקרבה. היא החלה דיאטה מחמירה מאוד של 530 קלוריות ביום, והשילה 19 ק"ג ממשקלה. אולם ככל הנראה, לבה לא עמד בזה והיא מתה. ארוסה השבור מצא את הגופה

סמנתה ובעלה בימים מאושרים (חדשות 2)

דיאטה רצחנית: אישה כבדת מימדים בת 34 מבריטניה, מתה במפתיע לאחר שרזתה יותר מ-19 קילו בדיאטה חריפה במיוחד לקראת יום החתונה שלה. את גופתה מצא חתנה המיועד אנדרו סמית' בביתם המשותף. כעת ישנן חילופי האשמות בין רופאה האישי, חברת הדיאטה ומשפחתה של הצעירה.

סמנתה קלו, תושבת לידס, שסבלה כל חייה מעודף משקל ושקלה 110 ק"ג רצתה להיות רזה וחטובה בחתונתה. במשך 11 שבועות צרכה רק 530 קלוריות ליום במסגרת דיאטה שבה אכלה מרקים, חטיפי דגנים ומשקאות של חברת Lighter Life, בעוד שאישה בגילה צריכה לצרוך כ-2,000 קלוריות יותר ליום.

סמנתה עבדה כמומחית לחקר מתכות בחברת הפלדה "קורוס". אימה של סמנתה, ברברה, אמרה שבתה החלה את הדיאטה "כדי שמכריה יכבדו אותה, ובגלל שהיא לא רצתה להיות כלה שמנה". האם סיפרה שסמנתה הייתה מרוצה מהדיאטה, "היא כל כך שמחה ורצתה להפתיע אותי בחתונה, להראות לי כמה שהיא רזתה".

האם: מצב בריאותה היה מצוין

לפני שסמנתה החלה במשטר הקפדני, היא התייעצה עם רופאה האישי ועברה בדיקת BMI שמעריכה את עודף משקל של אדם המעוניין לרזות. לטענת אימה מצב בריאותה היה מצוין והיא לא סבלה מבעיות מיוחדות שמאפיינות אנשים הסובלים מעוד משקל. את הרופא היא פגשה על בסיס קבוע מדי חודשיים והגיעה לכל מפגשי הייעוץ הקבוצתי שמעניקה חברת Lighter Life.

לאחר מותה חוקר מקרי המוות במערב יורקשייר, דיוויד הינצ'ליף, ביצע ניתוח בגופתה אשר קבע כי "באופן צפוי למדי, סמנתה מתה כתוצאה מהפרעה בקצב הלב". אולם הפתולוג המקומי ד"ר אלפרדו וולקר אמר שבחינה לאחר המוות לא הצליחה להסביר את הסיבה למוות.  "כנראה שזה מיוחס לדיאטה נמוכת הקלוריות ואיבוד המשקל".

אחיה דניאל בן ה-29, מאשים את עצמו שגרם לה להרגיש חסרת ביטחון בנוגע למשקל שלה כשהם היו ילדים. "היא תמיד היתה שמנה ולא שמחה עם זה, אבל אני לא הבנתי שהיא תעשה משהו כל כך דרסטי."היא נראתה חיוורת כשראיתי אותה בפעם האחרונה, אבל אף פעם לא חשבתי שדבר כזה יכול לקרות".

דניאל מאשים את החברה המודרנית שמפעילה יותר מדי לחץ על נשים כדי שייראו כמו סלבריטאיות רזות, "הן רואות נשים רזות במגזינים ומרגישות שעליהן לרזות גם כן", ומוסיף כי "נשים לא צריכות לרזות. אני אגיד לכל אחת שאינה מרוצה מעצמה כמו שסמנתה הרגישה לא לרזות".

חברת הדיאטות: היא סבלה מבעיות בגלל המשקל הגבוה

מצדדי הדיאטות מצידם מסרבים להודות כי ייתכן והדיאטה הרצחנית היא זו שגרמה למותה של סמנתה. דובר חברת Lighter Life אמר "אנחנו מאוד עצובים לשמוע את החדשות על סמנתה" אולם הוסיף שעוד קודם סמנתה סבלה מבעיות בריאותיות בגלל המשקל הגבוה שלה שכנראה הגביר את הסכנה למוות מדום לב.

לפני כשלוש שנים בשנת 2006, מטילדה קאלאגאן בת ה-25 מלונדון מתה מדום לב אחרי שהשילה ממשקלה 63 ק"ג בדיאטת Lighter Life , אולם לדברי ד"ר דיוויד הסלם, נשיא הפורום הלאומי להשמנת יתר, אשר סבל בעצמו מעודף משקל, אמר כי דיאטות מודרניות של קלוריות נמוכות מאוד הן דיאטות בטוחות ודרך מוכחת להורדה במשקל.