האמריקני שנקבר עם המכונית שלו

כשאחרון המשתתפים בהלוויה עזב את בית הקברות, משאלתו של לוני הולווי מדרום קרולינה החלה להתממש: לבלות את הנצח עם מה שהוא אהב יותר מכל - אשתו המנוחה והפונטיאק מודל 73' שלו

הלוויתו של גבר אחד הפכה השבוע לשיחת העיר בסלודה שבדרום קרולינה שבארה"ב. לוני הולווי נקבר בכיסא הנהג של מכונית הפונטיאק 73' שלו. "היום הזה יישאר בזכרונות שלנו למשך שנים על גבי שנים, מפני שלא ראינו דבר כזה מעולם", אמר הכומר הבפטיסטי בטקס הקבורה.

מאות הגיעו לכנסייה הבפטיסטית "רוק היל" כדי לראות איך ממלאים את בקשתו האחרונה הולווי. בני המשפחה, בהם ג'וני מקלאוד, סיפרו שאשתו של לוני מתה לפני שנתיים, והולווי ביקש להיקבר על ידה. בקשה שכיחה למדי. השאלה אם רעייתו המנוחה ציפתה שגם המכונית תיקבר לידה.

המכונית לא הייתה החפץ היחיד שנכנס לקבר. גם אוסף הרובים של הולווי נקבר עמו. "הוא אמר שכשהוא ימות הוא לא רוצה להשאיר את הרובים מאחור מפני שמישהו יכול לקחת אותם ולירות במישהו", סיפר אחד מאחייניו של המנוח.

בושות בבית הקברות

"אני בעסקי הקבורה כבר 30 שנה, וזו הפעם הראשונה שאני קובר מישהו עם המכונית שלו", אמר רודני מיניק, שניהל את טקס הקבורה. חברו של הולווי לא האמין שזו בקשה אמיתית. "חשבתי שהוא צוחק, אבל הוא החליט לעשות את זה", אמר. 

חלק מבני המשפחה הסבירו שהם ערכו את טקס הקבורה המוזר הזה רק מפני שידעו שזו הייתה הבקשה האחרונה של הולווי, אבל חלק אמרו שהם לא מרוצים מ"הקרקס". "אני לא אוהבת את זה, אבל הוא אמר לי לפני הרבה זמן - 'אני הולך להיקבר בתוך הרכב שלי'", סיפרה מכרה שלו. "אמרתי לו - 'הולווי, אל תעשה לי בושות, אתה עומד לעשות לי בושות'". אבל הוא עשה.

כשהרכב של אחרון המשתתפים בהלוויה עזב את בית הקברות, משאלתו של איש אחד החלה להתממש - לבלות את הנצח עם מי שהוא אהב יותר מכל - אשתו והפונטיאק שלו.

"חדשות 2" בפייסבוק