בת שנה נושאת בבטנה את אחיה התאום

הוריה של פעוטה בת שנה בסין לא הבינו מדוע בטנה כה נפוחה. עיתון ה"סאן" הבריטי מדווח כי במשך חודשים הם התייעצו עם מספר רופאים, אבל רק שהגיעו לבדיקת CT הם גילו את מה שעתיד להדהים את עולם הרפואה: הילדה סוחבת בבטנה את התאום הזהה שלה, שמסיבה כלשהי לא נולד יחד איתה. עכשיו היא מחכה לניתוח שיציל את חייה

הילדה ממתינה לניתוח (הסאן)

הילדה קנג מנגרו בת השנה מסין משאירה את עולם הרפואה בהלם מוחלט: עיתון ה"סאן" הבריטי מדווח כי בתוך בטנה הנפוחה התגלה אחיה התאום - שמעולם לא נולד.

ב"סאן" מדווחים עוד כי כמה שבועות לאחר לידתה, הבחינו הוריה של קנג כי בטנה נפוחה מעבר לרגיל אצל תינוקות. במשך חודשים הם עברו מרופא לרופא, ואף אחד לא הצליח להבין מה הבעיה הרפואית ממנה סובלת הילדה. 

בסופו של דבר, אחד הרופאים הפנה אותם לבדיקת CT, שלא נפוצה בקרב האוכלוסיה הכפרית בסין. התוצאת הדהימו את כל בית החולים: הן חשפו כי ה"גידול" בבטן הוא למעשה תינוק שלא נולד, שנותר בתוך גופה של הילדה.

הילדה מחכה לניתוח סבוך במיוחד

תאומים זהים נולדים אחרי שביצית מופרית אחת מתחלקת לשתיים. על פי ההערכה הרפואית, הילדה הסינית סוחבת בבטנה את התאום הזהה שלה, שאמור היה להיוולד לצידה, אולם מסיבה לא ברורה נותר בתוך גופה.

עכשיו הילדה המסכנה ממתינה לניתוח מיוחד שיוציא את הגידול - התינוק התאום - מהבטן. סיכוי ההחלמה של הילדה מהניתוח אינם גבוהים, אולם זו האפשרות היחידה שעשויה להשאיר אותה בחיים ולהביא אותה למצב של ילד נורמלי בגילה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק