הורשעו הבריטים שתיכננו לפוצץ מטוסים

בבריטניה הורשעו היום שלושה בריטים מוסלמים בתכנון פיגועי ענק שתוכננו להיות "גדולים יותר מה-11.9". בית המשפט בלונדון חשף את התכנון הזדוני: "המחבלים תכננו להניח את חומרי הנפץ בשירותי המטוס, על סיפון המטוס היה אמור להיות מחבל מתאבד שמטרתו הייתה לפוצץ את חומר הנפץ ברגע שהמטוס נמצא מעל מרכז עירוני"

עבדאללה אחמד עלי. ראש הכנופיה (AP)

שלושה מוסלמים מבריטניה הורשעו היום בתכנון רצח של אלפי בני אדם על ידי הפלת מטוסים של שבע חברות תעופה שונות מקנדה ומארצות הברית. הפיגועים תוכננו להיות גדולים בהרבה מפיגועי ה-11 לספטמבר, שזיעזעו את העולם.

המושבעים בבית המשפט בלונדון פסקו היום כי עבדאללה אחמד עלי בן ה-28, אסד סרוואר בן ה-29 וטנוויר חוסיין בן ה-28, אשמים בקשירת קשר לביצוע רצח על ידי הטמנת והפעלת חומר נפץ במטוסים במהלך טיסה.

עוד ארבעה נאשמים שהבריחו חומר נפץ נוזלי במיכלים של משקאות קלים לא הורשעו, משום שהמושבעים לא קבעו פה אחד שגם הם היו בסוד העניינים בנוגע לפיגוע הטרור המתוכנן.

אנשי המודיעין בבריטניה ובארצות הברית סיפרו היום שלא כמו תאי טרור קטנים שצצים באירופה, החבורה הזו ניהלה קשר רציף עם הנהגת אל קעידה והונחתה לפעול על ידי מנהיג מוסלמי בפקיסטן, מנהיג שתכנן "מכת מחץ" נגד מדינות המערב.

מתאבדים קיבלו הנחייה להפעיל את המטענים מעל מרכזים עירוניים

על פי הפרסומים בבריטניה, הטרוריסטים היו במרחק של ימים ספורים בלבד מביצוע הפיגועים כשהמשטרה הבריטית לכדה אותם באוגוסט 2006. המעצרים של חברי הכנופיה הם שהציתו את החשש מהכנסת מיכלי נוזלים לטיסות - חשש אותו כל מי שטס מכיר כיום היטב.

הרשויות בבריטניה טוענות שאם התכנון הזדוני היה יוצא לפועל - לפחות 2000 איש היו נהרגים בסדרת הפיגועים. המחבלים התמקדו בטיסות שיוצאות מנמלי התעופה הית'רו בלונדון , ניו יורק, וושינגטון, שיקגו, סן פרנסיסקו וטורונטו.

המחבלים תכננו להניח את הפצצות בשירותי המטוס, כאשר על סיפון המטוס היה אמור להיות מחבל מתאבד שמטרתו הייתה פיצוץ חומר הנפץ ברגע שהמטוס נמצא מעל מרכז עירוני. למרבה המזל, כאמור, הפיגועים סוכלו ואסון כבד מאוד נמנע.