הנשיא נמוך מדי

עוזריו של נשיא צרפת קיבלו השבוע הוראה מוזרה - אספו את האנשים הנמוכים כדי שיעמדו מאחורי הנשיא במהלך נאום שנשא. סרקוזי, שידוע כרגיש במיוחד בכל הקשור לגובהו, מקפיד לנסות ולבלוט באירועים מדיניים על ידי לבישת עקבים. גם הגברת הראשונה בצרפת עושה כל שביכולתה כדי לשפר את הרגשתו

מודאג בנושא הגובה (AP)

עוזריו של נשיא צרפת ניקולא סרקוזי קיבלו משימה נשיאותית ממדרגה ראשונה: עליהם היה לדאוג שבאחת מהופעותיו של סרקוזי לא יעמדו סביבו אנשים שגובהם עולה על 165 ס"מ. זאת במטרה להציג לצופים את הנשיא הצרפתי כגבוה.

האירוע המביך נחשף לאחר שסרקוזי נאם מול עובדי מפעל לייצור מנועים סמוך לקאן ביום חמישי האחרון, נאום ששודר ברשת הטלוויזיה הצרפתית. באופן מפתיע, המחסור בסנטימטרים ממנו סרקוזי כנראה סובל לא ניכר במהלך הנאום הנשיאותי. סרקוזי הגאה נראה כשהוא מתנוסס בגובהו מעל כל האנשים שעמדו סביבו באופן מפתיע.

התמונה בה נראה סרקוזי גבוה יותר מכל האנשים סביבו הובילה לבדיקה שהעלתה כי מארגני האירוע חיפשו במכוון אנשים נמוכים שיעמדו בסביבתו במהלך הנאום. עוזריו של הנשיא אמרו שהם מחפשים עובדים שגובהם אינו עולה על גובהו של הנשיא, שנעזר בעקבים גבוהים כדי להגיע 1.67 באותו האירוע.

גם ברוני משתדלת

על פי הדיווח, העובדים הנמוכים נאספו מכל רחבי המפעל במשך דקות ארוכות. כך הצליחו לרכז את העובדים בעלי המימדים הקטנים ביותר מבין 1,400 העובדים במפעל. אחת הנשים ששהתה באירוע אמרה לכתב הטלוויזיה ג'אן פיליפ שאלר שהיא נבחרה לעמוד מאחורי הנשיא מפני שהיא מתנשאת לגובה של קצת יותר ממטר וחצי.

מתברר כי הנשיא הצרפתי מאוד רגיש בנוגע לגובה שלו. בחודש יוני האחרון עיתונאים גילו שהוא השתמש במגביהי נעליים מיוחדים בזמן שנאם לצידו של ראש ממשלת בריטניה גורדון בראון.

העיתונים בצרפת מסקרים ללא סוף את סיפור ליהוק הקהל הנמוך. אחת הכותרות טענה: "הוא פשוט לא מגיע ...". קרלה ברוני, רעייתו השלישית של ניקולא סרקוזי עושה כל שביכולתה בכדי לצמצם את ההבדל של 13 הסנטימטרים ביניהם. לדבריה, היא לא נועלת נעלי עקב כשהיא לידו ומשתדלת לא לעמוד קרוב מדי לבעלה קטן המימדים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק